Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bradicardiával konkrétan...

A bradicardiával konkrétan milyen értékek és tünetek esetén foglalkoznak az orvosok és mikor indokolt pacemaker?

Figyelt kérdés

Nekem akkor is volt, amikor éppen nem sportoltam eleget (sőt nagyon keveset) és enyhe túlsúly is volt rajtam.


Jelenleg rendszeres, az ébredéskori 50-55 között van fixen.


Ma volt kellemetlen, mert koffeinfogyasztás után 1,5-2 órával leesett a pulzusom 50 körülre (tehát alatta is volt), ránéztem pulzoximéterrel is, azzal 45 volt a legkisebb érték. A tünet az volt, hogy legyengültem, főleg a karjaim, nem olyan durván, mint 30 fokban szokott, de azért kellemetlen volt, később enyhe légszomjam is volt (már ha ezt hívják így). Érdekes, a vérnyomásom 120/71 volt a szokásos kb. 100/65 helyett. :D Tehát káosz volt. Kb 1-2 óra múlva nőtt a pulzusom, de maradt 60-65 között - nappal, ülve picit több szokott lenni.

(Maximum zöld teát fogyasztok, amiben koffein van, azt sem minden nap. Ma 3,3 deci kólát ittam.)


Gyenge erőnlétű ember vagyok és sportolok, de nem is tartom elegendőnek a kardiót, amit csinálok.



Mégis milyen értékektől számít kórosnak a dolog?



2022. márc. 30. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ébren 40/min alatt , de igazából a 50/min alatt is foglalkoznak vele és pláne ha tüneteket okoz , nekem volt 37 - is rövid időre , én tompaságot fásultságot éreztem - most pacemakerre várok.
2022. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gyógyszeres kezelés erre nincs?
2022. márc. 30. 20:23
 3/13 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres csak alkalmi , olyan mintha döntenéd magadba a kávét
2022. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A koffein tiltott nekem, max a zöld tea, de amúgy a nap folyamán nem szoktam álmos lenni. Amióta vasat szedek (enyhe vashiány miatt), azóta mégúgy nem.


De akkor lett napközben 45, amikor bűnöztem kólával. Tehát ezek után... :D

2022. márc. 30. 20:43
 5/13 A kérdező kommentje:
Most is gyengének érzem magam, de közel se annyira, mint kora délután. Most nincs még 50 alatt, de a vérnyomásom cserében szokásosan alacsony.
2022. márc. 30. 22:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez érdekes cola után lett 45 , cola-tól nem megy le az tuti , bár nem tudom , van valami szívbetegséged , vagy krónikus betegséged , hány éves vagy , mióta vannak ezek a tünetek ?
2022. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

29.


I.fokú szívbillentyű elégtelenségem van vagy mi és pár éve érdekes értékek voltak a szív UH leleten, most meg az EF romlik. A normál tartomány alján van mostmár.


Alapbetegségeim vannak, gyógyszert egyelőre nem szedek.

2022. márc. 31. 09:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Értem , akkor 40% - hoz közelít az EF?
2022. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem az 50, ami már rossz?
2022. márc. 31. 09:41
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja bocs igen 50 alatt
2022. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!