Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Manapság miért ilyen "tahók"...

Manapság miért ilyen "tahók" az orvosok?TISZT.KIV.

Figyelt kérdés

Ha rossz kategóriába tettem a kérdésem elnézést!!


Ma délután az orvosom 15.00-18.00-ig rendel(t).

Elég vacakúl éreztem magam a napokban, gondoltam elmegyek, kivizsgáltatni magam.

Oda értem a rendelőhöz, és vártam a soromra. Ketten voltak előttem, akikkel szintén úgy beszélt a helyettes mint egy nem is tudom mivel. Én kb. 5 percet vártam hogy sorra kerüljek és hogy behívjon az orvos. Majd mikor bementem, ezzel a bunkó hangnemmel megszólit a helyettes hogy igyekezzek minnél hamarabb elmondani a panaszaim.

Majd mikor elkezdtem mondani, még az első mondatom se fejeztem be, és közbe vágott a nő aki konkrétan nyomta a Facebook-ot hogy ha ennyire szarúl éreztem magam a napokban akkor miért nem jöttem előbb?! Holott múlthéten az orvos "szabadságon" volt.

Nem tudom hogy, hogy gondolhatják az orvosok hogy ezt a hangnemet felvehetik néhány betegnél.

Dühítő hogy amíg én tisztelettel beszélek, addig az orvos meg úgy bánhat a beteggel mint egy marék sz.rral.

Mégegyszer leszeretném szögezni hogy tisztelet a kívételnek.


2022. ápr. 11. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Az orvos volt ilyen, vagy az asszisztens. Általában úgy tapasztalom, h. az orvosok empatikusabbak, az egészségügyi szakközepet végzett asszisztensek meg élet-halál urainak hiszik magukat..
2022. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Sz*r fizetés, csicska meló...kompenzálnak. Ráadásul az orvos kb. 10-szeresét keresi mellettük, engem is frusztrálna.
2022. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Tehát egy orvosi rnedelőben volt negatív tapasztalatod, és erről kiírod, hogy "az orvosok" tahók.


Nem mondok semmit inkább...

2022. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ugyanezt tapasztalom. Nover nyomkodta a telefont es bunkon beszolt.



Evek ota betegeskedem allandoab rosszul erzem magam. Az orvosok nem talalnak semmit de mikor elmondom a panaszaim akkor vagy nem hiszik el vagy bunkoak


. Kaja es furdes es megterheles utan rosszul leszek, es ha keveset alszom faj a fejem.

2022. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a 3.ik válaszolónak válaszolnék.

Az lehet hogy az orvosi rendelőben történt ez az egész, de ha én tisztelettel beszélek az orvossal azt viszont kérem vissza

2022. ápr. 11. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Ez azért van, mert Magyarországon az állami egészégügy monopol helyzetben van, nincs verseny. Bármekkora tahó, ugyanannyi pénzt kap, nem rúgják ki, nem történik vele semmi. Ha lenne verseny (több biztosító, több szolgáltató, stb.) akkor motivált lenne abban, hogy jó minőségű szolgáltatást nyújtson.
2022. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

#4: pszichológusnál nem próbálkoztál még...??


KÖnnyen lehet, hogy pszichoszomatikusak a tüneteid.

Ha az orvos nem talál semmit, akkor elég valószínű...

2022. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!