Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi az a mennyiségű alkohol...

Mennyi az a mennyiségű alkohol, ami májkárosodást okozhat hosszú távon?

Figyelt kérdés
Üdv, 25 éves vagyok, heti 1-2x fogyasztok alkoholt, de leginkább csakis sört. Általában 5-6 üvegnél nem iszok többet, és ezt a mennyiséget is 2-3 óra alatt. Tudom, hogy heti 2 esetben ez soknak számít, azonban felénk vidéken elég sok az alkesz, akik minden nap megisznak legalább 3-4 sört, szóval talán meg nem tartozom abba a kategóriába. Nekik látszólag semmi bajuk még.Esetemben mekkora a rizikófaktor? Mennyi időre lenne célszerű abbahagyni az ivást, ha azt szeretném, hogy ne legyen hosszútávon baj belőle?

2022. ápr. 23. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez sajnos nem így működik. Az, hogy a máj mikor sínyli meg, azt nem lehet tudni, van akinek előbb- van akinek később, sok más dolog is szerepet játszhat ebben.
2022. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megítélni. Ahogy az előző is írta, sokmindenen múlik, mennyire erős a szervezeted, mit és mennyit eszel mellette, hány éve iszol stb.

De amúgy megnyugodhatsz, a sör károsít a legkevésbé, ezt tapasztalatból is mondom.

Én is rendszeresen sörözök, évek óta, és nincs semmi bajom, nemrég voltam uh-n és teljesen normális a májam.

Ha rövidet egyáltalán nem iszol, akkor ennyitől elvileg hosszútávon se lehet gond.

De azért nem árt, ha néha 1-1 hétre kihagyod.

2022. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
78%

Garancia nincs rá, hogy nem okozhat, de a WHO jelenlegi ajánlása szerint egészséges felnőttként hetente maximum 140 ml tiszta alkoholt lehet különösebb kockázat néllkül fogyasztani úgy, hogy legalább 3 különböző napra osztod el (tehát egy alkalommal max. 40-50 ml-t).


Fél liter 5%-os sörben pl. 25 ml van, féldeci 40%-os rövidben meg 20 ml.



A sör nem alapvetően károsít kevésbé, csak a kis alkoholtartalom miatt hülyebiztosabb az adagolása, illetve nem lehet vele olyan sok alkoholt egyszerre bevinni, amennyit töménnyel igen. De ugyanazt az alkoholmennyiséget ugyanolyan tempóban adagolva tökmindegy, hogy sörrel vagy vodkával viszed be, ilyenkor a vodka sem lesz károsabb. Természetesen sörből is lehet gond, ha eleget iszol belőle.

2022. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!