Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandóan attól rettegek,...

Állandóan attól rettegek, hogy valami komoly bajom van. Mi van, ha nem csak a stressz okozza?

Figyelt kérdés

Reggelente felkelés után pár perccel be szokott görcsölni az alhasam. Általában a bal oldalt. Rettentően félek, hogy valami bajom van! Érdekesnek találom viszont, hogy csak reggel görcsöl (nagyon nagyon ritkán napközben), és tényleg csak pár percig. Valamint két dolgot is észrevettem: amint elmegyek WC-re, elmúlik, valamint amint vége az egyetemi félévnek, elmúlik teljesen. Előző félév végén, karácsonykor, pl. az összes ilyen tüneteim eltűntek.

Esetleg stressz lehet az oka? Sokszor rettegek, hogy rákos vagyok. Viszont szerintem, ha valami komoly lenne, nem múlna el csak úgy. Ráadásul évek óta küzdök ezzel. Amint elmúlik, jobban leszek lelkileg is, aztán mikor visszajön, megint elkezdek rettegni :(



2022. ápr. 24. 07:49
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Sima stressz. Semmi köze a rákhoz.
2022. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igaz csak két mondatot írtál, de nekem ez már nagyon megnyugtató. Nagymamám halál óta, azaz 12 éves korom óta, generalizált szorongással küzdök. Idén töltöttem a 22-őt. Hol jobb, hol rosszabb. Egy-két mondani megnyugtató szó is rengeteget tud segíteni! Nagyon szépen köszönöm!
2022. ápr. 25. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak szimpla stressz. Hidd el, ha valami komolyabb testi bajod lesz ott bőgve és jajongva mész a sőrgösségire :)

22 évesen életed teljében vagy, nagyon kevés az eséy rá hogy komolyabban megbetegszel.


Generalizált szorongásról van rengeteg könyv ami segít kordában tartani ezt az állapotot, adnak tippeket, trükköket. Olvass utána.

Egyik tipp az, hogy végigjátszod a problémát az legvégéig:

Rákos lehetek?

Ha igen, akkor mi történne?

Hova mennék kezelésre?

Mennyi esélyem lenne gyógyulni?

Mi lenne a kutyámmal/macskámmal/testvéremmel/stb?


Mikor ezt mind végigvetted a szorongás alábhagy mert van megoldás. Mert lesz egy terv minden szorongásos kérdésre.

2022. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!