Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire utalnak a laborleletben...

Mire utalnak a laborleletben levő értékek? Rápillant valaki kérlek az orvosig?

Figyelt kérdés

[link]


Első körben tisztában vagyok vele, hogy nem súlyos eltérések (kivéve a koleszterin az 5,2-höz és az LDL a 3-hoz képest).

Második körben kérlek, ne vitázzunk! Ha zavar, hogy megosztom az orvoshoz jutás előtt vagy aggódom, akkor kérlek, ne bánts!


A koleszterinem kőkemény diéta, sport és jó testsúly ellenére ennyi. Mik a tapasztalatok ezzel?

A cukor még jó? 6 alatt mindenképp jó? Világéletemben 5 alatt volt vérvételeken, itt a vérvételt megelőző hétvégén futottam, sétáltam rengeteget, szénhidrátot se sokat ettem, kifejezetten cukrot nullát, semennyit.

Van teendőm azzal az enyhe gyulladással? Például: futhatok tovább az orvoshoz kerülésig? Vagy inkább semmi megterhelő addig?

A TSH-ról azt tudom, hogy a laborokban ált. 5 körüli a határ, de egyes orvosok évek óta küzdenek, hogy levihessék ezt. 2 alatt jó legalábbis ha babát tervez az ember. Nekem 2 alatt szokott amúgy lenni. Mitől lehet most ilyen 'magas'? Mi a teendő? Nagyon alacsony a pulzusom mostanában, genetikailag is az szokott lenni és mostanában sokat sportolok, de már nem vagyok biztos benne, hogy nem a pajzsmirigyemtől van....


Amúgy full jól vagyok. Annyi, hogy az utóbbi pár hajmosáskor mintha több haj jött volna, akkor nyilván az enyhe gyulladás miatt.



2022. ápr. 26. 11:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy pajzsmirigy beteg vagy? Ha semmi panaszod nincs és mellé ez a vérkép akkor semmi aggódnivalód nincs. Ha van panaszod akkor azt a vérképed nem magyarázza tehát máshol kell kutakodni? Gyulladásra utaló jelet én nem látok, te mire alapozod?


Koleszterin lehet magas esetleges alacsony pajzsm. működés esetén.


Akut teendőt biztosan nem igényelsz.

2022. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom az utolsó sort, az is inkabb enyhe pajzsmirigy alulműködésre utal.
2022. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ősszel FT3, FT4 rendben volt és TSH 2 alatt.


Ez a 3,3 aggaszt. Tudom, az 5 feletti a durva, de a 3,3 se nyugtat meg.


A hajhullás-szerűség kb az utolsó 2 hajmosáskor volt. Előtte nagyon kevés jött hónapokig.



El vannak tolódva kicsit a fehérvésejt típusok és alacsony az össz számuk, nekem nem így szokott. Nekem ezek állandóak szoktak lenni és nem ezek az értékek.

A süllyedésem pedig felső határon. Az is 10 körül szokott lenni és eléggé állandó.

2022. ápr. 26. 12:15
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!


A TSH egy kicsit magas, ami megmagyarázná a koleszterinedet is (összefügg) illetve a D vitamin egy kicsit alacsony, ami összefüggésben lehet szintén a pajzsmiriggyel. A cukor nekem egy kicsit magas, de sajnos egyedül egy darab mérés nem sokat mond, terheléses cukorvizsgálat az, ami igazán releváns amikor nincs nagyon nagy kitérés.


Vasat nem néztek neked, pedig azt kéne, főleg, ha nő vagy (nem tudom, hogy az vagy-e). Ha alacsony a vasad (és a ferritin is fontos) akkor az megmagyarázná az alacsony MCHC-t és a pajzsmirigyet (ami meg elhúzhatja a d vitamint, koleszterint és a cukrot).


Én különösebben nem félnék ettől a lelettől, szerintem étkezés+mozgás+alvás+víz ivás+egy kis extra d vitamin (k2-vel szedve, mert a kálciumod a maximumom van) ezt rendbe kéne, hogy rántsa. Ha ezt tudod követni, akkor érdemes mondjuk 3-6 hónap múlva megint megnézetni magad és ha még mindig rosszak az eredményeid akkor komolyabban beszélni a dokival. (D vitamint orvos nélkül csak akkor szedj, ha rendben a veséd! Bár itt a leleteid alapján rendbe kéne, hogy legyen, de azért extrán mondom)


Persze doki elmondja, hogy mit kellene, de én személy szerint, ha most megteheted akkor elmennék még:

vas, ferritin, B12 és terheléses cukor és inzulin mérésre. Ezek mind befolyásolják a pajzsmirigy hormon termelést, és a vas hatással van az MCHC-ra míg a B12 hiány okozhat alacsony neutrophyl %-t.


Sok sikert!

2022. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak szólok, hogy akkor kezdtem el írni ezt a választ, amikor még senki nem válaszolt, szóval közben jött új infó.
2022. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Huh, ez sokat segít!


A koleszterinem mindig sok volt, egyszer 7, de télen teljesen jó volt, 6 alatti.


Nyáron jó volt a D-vitaminom, mert szedtem. Szedtem egészen a februári COVID-omig, amikor is a háziorvos olyan nagy adagban javasolta, hogy gyógyulás után elhagytam, mert féltem, hogy sok lesz, pláne a kalciumgondom miatt.



A kalciumom túl magas volt, már vagy 3-szor kontrollozták, tejtermékek csökkentésével már 1 hónap alatt jobb lett. Amúgy elvileg az van, hogy a vesém nem ürít elegendő kalciumot.



A vasam mindig alacsony, de nem maga a vasszint, mint olyan, hanem a transzferrin meg ilyenek. Mensikor vasat szedek a doktornő javaslatára.



Akkor vas és D-vitamin szedésétől legjobb esetben akár az összes javulhat?

2022. ápr. 26. 12:26
 7/18 anonim ***** válasza:

Ezzel a tudattal, hogy kálcium bajod szokott lenni mindenképpen kérdezd meg az orvosodat arról, hogy mennyit szedhetsz. A K2 szedése a D vitamin mellett tud segíteni, de megint kérdezz rá.


Amúgy többek között a vesének köze van a d vitamin termeléséhez, szóval talán érdemes lenne egy vesekímélő diétát tartani egy ideig és megnézni milyen hatással van a testedre.

2022. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A D vitamin hiánya okozhatja a pajzsmirigy enyhe alulműködését?


Mert tavaly nyáron normál D vitamin, de határozottabb vashiány mellett volt 2 alatti a TSH.



Egyébként nagyon sokat sportolok (ezért is kérdéses számomra, hogy ilyen gyulladás mellett mi a policy erre), sok vizet iszom, relatív sok zöldteát, igyekszem jól étkezni, hal és zöldség rengeteg. Multivitamint szedek, magnéziumot, B6-ot és Béres Koleszterin kontrollt.



Ezek mennyire árnyalják a képet?

2022. ápr. 26. 13:12
 9/18 A kérdező kommentje:

Ja, közben írtál. :)

Nem lehet simán attól ilyen a D vitaminom, hogy 2 hónapig nem szedtem és felhős idő is volt?


Ez a vese dolog megint megijeszt picit. :)

2022. ápr. 26. 13:13
 10/18 anonim ***** válasza:

De simán lehet attól is, hogy nem szedted és felhős volt az idő. Ha nincs mit átalakítani, akkor hiába dolgozik a vese. Mióta iszol zöldteát?


Amúgy nem volt extra stressz mostanában az életedben? Az is megemelheti a TSH-t.

2022. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!