Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha lúgositani szeretném a...

Ha lúgositani szeretném a szervezetemet szódabikarbónával, akkor azt milyen arányban kell?

Figyelt kérdés
A tv-ben hallottam, hogy a szódabikarbóna langyos vizzel keverve napi 3 alkalommal 2-3 hét alatt lúgositja a szervezetet. Csak azt nem tudom pl. 1 dl vizhez mennyi szódabikarbónát kell tenni? Esetleg valaki tudja?
2008. dec. 18. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy valóban lúgositja a szervezetet de van rá esély, hogy a gyomrodat is hazavágja. A gyomornedvek savas kémhatásuak és a szódabikarbónával semlegesíteni fogod. Teljesen fel fogod ezzel borítani az emésztőcsatornád egyensúlyát.
2008. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

No akkor ezt most gyorsan felejsd el! A szevezet pH szintjét nem módosítgatjuk, azt ő beállítja magának. Egyrészt a gyomornak nem is fog sikerülni, mert a pepszin azon kevés enzimek egyike, ami erősen savas közeget kíván a működéshez, ezért ezt a szervezet mindenképpen visszaállítja a gyomor pH-ját, de ha te szivatod a hülyeségeddel, az előbb-utóbb megbetegedést okoz.

Arról már nem is beszélve, hogy miaz, hogy lúgosítja a szervezetet?! Könyörgöm, általános iskolás kémia: a gyomorsav a szódabikarbónával elreagál, és csökkenti a gyomor savasságát, DE az utána a büdös életbe nem hat többé semmire, ha már elreagált, nem lúgosít semmit a szervezetedben, vagy nemtom hogy mondjam, hogy nem jut át a gyomorsavon. Nonszensz azt mondani, hogy eszek lúgosító ételet, és az majd átugorva a gyomron, jól kilúgosítja a vérem meg mittoménmit...

Másrészt ez az egész lúgosítás egy baromság. Olyan nincs, hogy a szervezet, de kiváltképp a vér, élő emberben elsavasodik. Ha elsavasodott, azt jelenti halott vagy.

2008. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
szerintem ahhoz kevesebb hús egyél és több zöldséget gyümölcsöt amennyit bírsz.
2008. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitségeteket, ha nem figyelmeztettek lehet tönkreteszem a gyomromat, még belegondolni is szörnyű! Csak azt nem értem, hogy ezt egy orvos mondta a reggeli műsorában (csak csajokban), konkrétan ezt: A savasodás okozhat allergiát, fekélyt, gyomorbetegségeket, náthát...Leghatásosabb lúgositó szer a görögdinnye és a szódabikarbóna (abban a formában ahogy már előzőleg leirtam). Kerestem a videót, de már nem találtam biztos leszedték. Jó lett volna, ha látjátok. Még 1x köszönöm a segitséget! Ezek után biztos nem próbálom ki!
2008. dec. 18. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Én se ajánlanám ezt a módszert,de nem igaz,hogy ez az egész teljesen hülyeség. Nézz utána a neten és könyvekben,íme pár oldal,és plusz


[link]


[link]


[link]

2008. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hello,


itt leírják pontosan a kúrát:

[link]


De mint előttem írták ez önmagában nem sokat segít, szükség van életmód váltásra, sok tippről itt olvashatsz:


[link]

2008. dec. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2008-12-18 23:57

Ezeket az infókat nem találtam, leszedték mindkettőt...

2010. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2013. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!