Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vizeletellenőrző tesztcsík...

Vizeletellenőrző tesztcsík használatához ért valaki?

Figyelt kérdés
Lenne egy kérdésem hozzá.

2022. máj. 10. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, szívesen segítek
2022. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kisfiamnak hetente kell vizeletet vinni a laborba. Genny (leukocita) és nitrit, baktérium miatt. Vese bajokkal született.

Egy orvos most azt mondta, hogy elég, ha tesztcsikkal nézzük, ha negatív, akkor ne bajoljunk a laborral. 15 km-re van tőlünk, másik település. Nagy macera minden heten egy nap odaérni a pisivel kilencig (addig veszik be)



Vettem ma ilyen csíkot. Bemartottam, és 2 percen belül leolvastam. Negatív lett a leukocyta és a nitrit is egyértelműen.


Viszont egy fel óra múlva vissza mentem, ránéztem, és a leukocyta egyértelműen pozitív, lila.


Időn túl lehet ezt értelmezni? A nitrit nem változott át. Érdemes volna a biztonság kedvéért holnap mégiscsak laborba menni?


Egyébként a kíváncsiság kedvéért csináltam magamnak is egyet. Nekem időn belül, gyakorlatilag azonnal pozitív lett a leukocyta, viszont én menstruálok éppen, ilyenkor tudom, hogy lehet álpozitiv.

2022. máj. 10. 19:00
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2 perc után leolvasott eredmény a hivatalos, 30 perc után már fals az eredmény.
2022. máj. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!