Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mely vizsgálat mutatja ki a...

Mely vizsgálat mutatja ki a hízás okát?

Figyelt kérdés
Voltam endokrinológián, de olvastam hogy többféle vizsgálat is létezik, amik csak arra vannak, hogy a hízás okát feltárják.
2022. máj. 26. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
A hízás oka a tartós kalóriatöbblet. Ez nem merült fel?
2022. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Van valamilyen hormonzavarral járó problémád? Nőgyógyászati problémád?

Vagy mire gondolsz?

2022. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
A hízás oka az, hogy több kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz.
2022. máj. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van, de nálam nem.


4 évvel ezelőtt elmentem endokrinológiára, mert csorgott a tejem. Magas volt a prolaktin szint, (azt mondták a sok stressztől lehet) de azért kivizsgáltak, nem találtak semmit. Nem is adtak rá gyógyszert, pszichológushoz mentem, mert akkoriban nagy nyomás alatt voltam. A tejcsorgás pár hét alatt elmúlt, de továbbra is híztam, ezért újra elmentem az endokrinológiára, viszont mindent rendben találtak. Rá egy évre (mikor már 30 kilót híztam) újból elmentem oda, és megint nem találtak semmit.


Ezért kéne egy olyan vizsgálat, ahol kiderül, mi a probléma. Kalóriabázist vezetek napiszinten, hol heti 0.9 kiló fogyást ír ezzel az életvitellel, de nem így van, inkább havonta hízok 1-2 kilót...

2022. máj. 26. 09:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanoda jársz endokrinológiára?

Lehet, hogy érdemes lenne máshova menni. És megtudni, hogy még milyen vizsgálatok kellenének. Mit vizsgáltak? Mire gyanakodtak? Pcos? Inzulinrezisztencia? Pajzsmirigy alulműködés?

2022. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5# Ultrahangoztak, de hogy mire gyanakodtak, azt nem tudom pontosan. Voltam cukorterhelésen is, de ott sem találtak semmit. Igen, ugyanoda mentem többször is, meg gondolkodtam hogy elmegyek Bp-re maszekra, de rettenetesen drága.
2022. máj. 26. 10:16
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
A hízás oka az, hogy sokat eszel, és keveset mozogsz. Sajnos ez van. Mindenki azt gondolja, hogy igen, a többeiknek ettől van, de neki nem, neki valami rejtélyes és ritka betegsége van, amit senki nem talál meg. Igen, létezik ilyen is, de az a szomorú valóság, hogy 1.000.000 elhízottból 999.999-nek a kalóriatöbblettől van, és 1-nek valami betegségtől. Nagyon kicsi az esélye, hogy te vagy az az egy.
2022. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Ne hallgass ezekre a rosszindulatú hozzászólásokra. Ezek nem ritka betegségek. Sajnos sok nő küzd hormonális zavarokkal vagy pajzsmirigybetegséggel.

Nyilván tudod magadról, hogy mennyit eszel. Ha az étkezésed nem indokolja, akkor járj utána.

2022. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó: Mint írta, utánajárt és nem találtak hormonális eltérést.
2022. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
9: Nem járt utána. Hiszen azt sem tudja, hogy egyáltalán mit kerestek, mit néztek.
2022. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!