Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a lábujjamon?...

Mi lehet ez a lábujjamon? Ugye nem gomba?

Figyelt kérdés

Nem tudom mióta van a lábamon, soha nem fájt, viszketett.. igazából nem érzem, hogy ott van, csak ha hozzáérek. Kemény, olyan mint a bőrkeményedés.


Mit lehet ezzel csinálni? Nem esztétikus, plusz azt sem tudom mitől van. A nagylábujjam oldalán van.


[link]


2022. máj. 30. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy szemölcs.

Nekem a talpamon volt, de az nagyon fájt mivel ugye ráhelyezkedett a súlyom minden lépésnél. Aztán növekedni is kezdett, és ilyen gyökerei voltak. Ez pontosan úgy néz ki, mint amilyen az volt.

Vannak szemölcstapaszok, van akin segít, nálam nem vált be. Végül a vérehulló fecskefű ecsetelő elmulasztotta.

2022. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Na de jó. :)

Ilyen növényünk van, kipróbálom, hogy csináltad?

Fertőző..?

2022. máj. 30. 16:00
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Ez egy kicsike verruca plantaris.


Nekem a harántboltozatomon nőtt egy kb 3 centis példány. Attól csak műtéttel szabadultam meg.

Háziorvossal lehet feliratni még ecsetelőt (nem jut eszembe a neve, ilyen erős, kissé maró hatású folyadék). Én egy másikat azzal kezeltem óvatosan, hogy ne érjen ép bőrfelületre, az nem is fejlődött tovább, szépen kiszáradt.

2022. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem fertőző, de figyelj oda, hogy lábreszelésnél, vakarasnal a belőle kihulló szövetdarabokkal ne érintkezz.
2022. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ez egy szemölcs. mivel vírus okozza, fertőző.


[link]

2022. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Fertőző, vírusos szemölcs, azt hiszem, hpv szemölcs. Nekem is volt, nem fájt, de egyszer elkezdett brutálisan szaporodni. Házi praktikák kakit se értek, olyan sok lett, hogy még a fagyasztás sem, egyedül a lézeres kiműtés szabadított meg a kis genyáktól, azóta hála Istennek nem jöttek vissza! Szedesd le mihamarabb, kár várni, a kenceficéket meg felejtsd el!
2022. máj. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
2, a patikában vettem vérehulló fecskefű ecsetelőt. Fogalmam sincs hogy magával a növénnyel mit lehet kezdeni, vagy az úgy elmulasztja-e, ha ráteszed a levelet simán.
2022. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Hiába megy a lepontozás, ez bizony fertőző. Nyugodtan kérd ki szakember véleményét kérdező, az is ezt fogja mondani!
2022. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam, elnézést kérek mindenkitől…


A válaszokat pedig köszönöm szépen. A háziorvosom egy kalap sz.rt nem ér, de keresek megoldást.

2022. máj. 30. 18:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem neked, hanem a lepontozónak írtam. Ismerem ezt a szemölcsöt, volt nekem is, onnan tudom, hogy fertőző és sajnos szaporodik is. Körzeti erre nem jó, bőrgyógyászhoz menj!
2022. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!