Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lettem ilyen iszonyatosa...

Miért lettem ilyen iszonyatosan érzékeny az ingerekre?

Figyelt kérdés
Eredetileg nagyon szerettem a napfényt, illetve emberekkel beszélgetni, hülyéskedni, megölelni másokat, imádtam a parfümök és jó kaják illatát, stb. De már kb 1 hónapja nagyon durván érzékeny lettem ezekre a dolgokra. A napfénytől lehangolt és fáradt leszek, a hangokat (legyen az állati vagy emberi) pl légzést, nyelést egyszerűen nem bírom. (De lassan már a beszédet sem...) Olyan ideges leszek, mintha legalábbis azt mondta volna valaki hogy az állatkínzás normális, és nagyon kellemetlenül érzem magam. Ugyanez van ha valaki megérint, vagy egy légy rám száll. A szagoktól (kaja, parfüm, dezodor) émelyegni kezdek. Mivel a fejem is sokat fáj mostanában, meglehet hogy valami agyi bajom van? Vagy csak kiégtem?

2022. jún. 6. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:
53%
Elsőre azt mondanám, mizofónia és/vagy szorongás.
2022. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!