Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire figyeljek oda cukorbetegs...

Mire figyeljek oda cukorbetegség esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szóval 19 éves vagyok, és több vizsgálat során kiderült, hogy cukorbeteg lettem.

Félre értés ne essen, nem vagyok kétségbeesve és tudom, hogy ez egy viszonylag inkább egy új állapot lesz számomra.


De mikre figyeljek? Mit ehetek "nyugodtan", mit ehetek "kevésbé"stb. Miket ihatok-nem ihatok stb.


Köszönöm a rendes válaszokat :)


2022. jún. 10. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta?
2022. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2-s típusú
2022. jún. 10. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos? Mi alapján lett diagnózis? Gyanúsan fiatal vagy.


Egyébkét facebook csoport vannak a 160 grammos diétáról, ott látsz recepteket, fotókat, meg segítenek a szabályokkal konkrét kérdés esetén.

2022. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dietetikus! Ahogy kiderult el kellett vna kuldeni teged dietetikára. A szénhidrátot piramisszeruen kell felepiteni, tehat reggel 25 gr, tizorai 10gr, ebed 30gr, uzsi 10 gr, vacsi 25 gr (ilyen aranyok a megfel3lo napi szenhidratbevitwlhez)

Zoldseget barmikor barmennyit. 3 orankent egyel. Napi 2 liter folyadek minimum. Szwnh8dratbol csak komplex (tk kenyer, bulgur, rizs stb), sok sovany feherje (husok, halak, tejtermek) es ne egyel magaba soha csak feerjet (pl csak turo) csak zsirt (pl magok) vagy csak szenhidratot (pl gyumolcs) hanem mindif kombinba

2022. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2022. jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleve nem értem, hogyha ez kiderült, akkor hogy lehet, hogy az orvos vagy dietetikus nem látott el tanácsokkal ezügyben? Ez hozzátartozik.
2022. jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom gyógyszert írt fel a doki. (?)
2022. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!