Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy probléma okozhatja...

Pajzsmirigy probléma okozhatja ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés

Mindig is problémák voltak a súlyommal, de ha oda tettem magam, tudtam fogyni. Most hiába próbálkozom 1300 kcal, + mozgás, nem fogyok. Van, hogy 1-2 hétig nem mozdul a mérleg, aztán feladom. Persze mindig újra is kezdem, idén is jó pár alkalommal nekifutottam, de nem vezet eredményre.

A mentruációm is elég gázos. Komoly görcseim vannak, ami régebben nem volt jellemző. A 3.vagy 4. napján olyan erős görcseim szoktak lenni, hogy állni alig bírok, és ilyenkor hatalmas alvadt vérdarabok távoznak belőlem. Tampont használok, de ilyenkor a felhelyezés után akár 10 perccel is el tud önteni a vér. Ilyenkor irány a Wc, és bent szoktam ülni 10 perceket, hogy oda follyon ki a sok alvadt darab. Ez a folyamat kb. 2 órán belül átmegy rajtam, utána még kb. 2-3 napig vérzem, de már nem fáj semmi.

A peteérésem is iszonyú fájdalmas, talán még rosszabb mint a menstruáció, és van, hogy a fájdalom 3 napig is eltart.

Állandóan fáradt vagyok, akármennyit alszom. Azt érzem, hogy alig van erőm, és gyakran olyan álmosság tör rám, hogy délután is le kell feküdnöm 1-2 órára, különben menet közben is csukódik a szemem.

A hangulatom sem jó, pedig korábban mindig vidám voltam, most inkább olyan, mint aki depressziós, és semminek nem tudok örülni.

A nemi életem is romokban, mert egyszerűen annyira lecsökkent a libidóm, hogy egyáltalán nem érdekel az egész.

A menstruációs, és peteéréses dolgok évek óta tartanak. A többi felsorolt tünet közel egy éve.

Az emésztésem is katasztrófa, minden másnap hashajtózom, különben ki tudja meddig nem végezném el a nagydolgom. A rekord eddig 6 nap volt.

Vitaminokat igyekszem szedni, multivitamin, ásványi anyag komplec, d, és c vitamin, nagy ritkán vasat is. Reméltem, hogy ezektől majd helyrejövök, de nem sok sikert értem el.


Milyen orvoshoz induljak el ezzel? Leginkább magánba szeretnék, mostanára teljesen megelégeltem ezt az állapotot, és szeretnék mielőbb a végére járni.

Esetleg van itt olyan, aki hasonló tüneteket produkál(t)?


2022. jún. 12. 07:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, időnként a laptopom nem írja a betűket, hiába ütöm le a billentyűket.
2022. jún. 12. 07:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj el nőgyógyászatra magánba, ott tudnak adni egy kisebb hormon tartalmú tablettát ami beállítja a menszeszedet. A pajzsmirigyedet nézesd meg endokrinológián. Magánba érdemes menni, mert ott figyelnek normálisan a problémákra! A TB alapú ellátás egyenlő a 0-val. Nekem is volt hormon zavarom, a pajzsmirigyemen göb van. A hormonokra kaptam gyógyszert fogamzásgátlót azóta sokkal jobb, beállt a hormonom rendesen. A fogyáshoz is kérj segítséget, de valószínűleg sok vizsgálatra fognak elküldeni, mert ki akarják szűrni milyen szervi problémáid vannak és csak utána tudnak csak kezelni. Sok sikert!
2022. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy hány éve s vagy? Én 41. Első voltam Nekem 35 évesen kezdődtek a hormon problémák, libidóm nekem is kb. a mínuszban van :/ Nagy szívás az egész
2022. jún. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ezek nem túl jó kilátások... Nemsokára 37 leszek.
2022. jún. 12. 08:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elhízás is sok problémát okozhat, a hormont miatta nehéz beállítani, én is nekiálltam akkor fogyni és le is sikerült adnom elég sokat. Fiatal vagy, menjél a bajod után, mert idővel még rosszabbá is válhat! Főleg ha majd a munkában is korlátoz.
2022. jún. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenképp elindulok valamerre, mert ez így nem mehet tovább, teljesen tönkreteszi az életemet.


Még egy tünetet kihagytam, ez viszonylag újkeletű probléma nálam, kb. 1-1,5hónapja alvásproblémákkal is küzdök, amivel korábban soha nem volt problémám. Nagyjából 2, max. 3 órát tudok aludni, utána csak forgolódom, majd minden nap hajnali 4 és 5 óra között fel is kelek. Nyilván ez sincs jó hatással sem a súlyomra, sem az energiaszintemre.

2022. jún. 12. 08:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem a pajzsmiriggyel kell hogy összefüggésben legyen, nézesd meg magad!
2022. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!