Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 83 éves édesanyám azt mondta,...

83 éves édesanyám azt mondta, hogy orvosa azt mondta 23 kisebb infarktusa volt. Sosem hazudott még nekem. Lehetséges ez avagy félre érthette az orvosát? Kétségbe vagyok esve mert 'egyke gyerekeként 200 km-re élek tőle.

Figyelt kérdés
2022. jún. 16. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamit félreértett. Ezt nem lehet megmondani, hacsak nem volt 23-szor orvosnál vele, aminek nyoma van az EESZT-ben.
2022. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
23 infarktust szerintem nincs ember a világon, aki túlél (szerintem, megkockáztatom, akkor sem, ha élsportoló) . A 2-3 már reálisabb. Bár szerintem a 3. már elvitte volna. De most munkaidő van, teljesen hétköznapi nap, és simán, szemrebbenés nélkül felhívnám azt a kórházat/rendelőt, ahol az adott orvos rendel, és kapcsoltatnám a diszpécserrel/recepcióssal/portással (hol, minek, hogyan nevezik a telefonközpontos embert) az adott orvost. Ha most épp az adott doki nem elérhető, akkor meg üzenetet hagynék neki, hogy amint tud, sürgősen hívjon vissza. (Mert hiába több, mint valószínű, hogy a 23 az egy kamuszám, azért az infarktus már akkor sem gyerekjáték, ha csak egyszer fordult elő.)
2022. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs pacemakere?


Mert ha van akkor valószínűleg az lépett működésbe 23szor, amely már reális lehet és ez nem egyenlő az infarktussal.

2022. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2es nem ertesz hozza. Előfordulhat hogy sorozatos mikro infarktusokat az ember alig erez meg, esetleg masra gondol, kezzsibbadasra pl.


Itt egy pelda.


[link]


The autopsy also revealed that he had suffered a series of small heart attacks in the months prior to his death, which apparently went unrecognised. He had experienced pain that radiated down his arm, and into his shoulder, face and chest, but this was attributed to a shoulder injury and a pinched nerve.

2022. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, az orvosnak volt 23 infarktusa.
2022. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!