Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért zöld a széklet?

Miért zöld a széklet?

Figyelt kérdés
A 7 éves lányom 4 napja zöldet kakil,nem evett semmi olyat amire rá lehetne fogni hogy attól lett zöld.jobb oldalon a borda alatt fáj is neki.Felhívtam a dokit mert hát be menni nem lehet..mondta hogy vegyek neki normaflórt ezt magamtól is tudtam persze hogy azt fogja mondani és már kapja is mióta van a zöld kaki.De azon csodálkoztam hogy nem küldött tovább sehová sem.pedig ésszerű lenne széklett tenyésztést csinálni vagy egy hasi ultrahangot.Mérges vagyok..annyit mondott hogyha szerdáig fennál a helyzet ír ki antibiotikumot.. a gyerekem meg szenvedjen ítthon mert fáj neki..

2022. jún. 21. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Köteles kivizsgáltatni szakorvossal. Hívd fel, kérd a beutalókat!
2022. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben raknék el mintát a székletből. Aztán, ha a háziorvos nem fogad, akkor vinném ügyeletre. Zöld széklet és hasi fájdalom jelezhet bajt. Nem várnék a háziorvosra és keresnék másik gyerekorvost is.
2022. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Zöld széklet általában baci miatt van. Emiatt lehet a hasfájás is.

Jobb bordaív alatti fájdalom lehet még epéről, de ahhoz sárga vagy agyagszínű széklet társul.

2022. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tegnap ugyanezt mondtam neki,de megkérdezte hogy kettőnk közül ki az orvos..
2022. jún. 21. 09:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszem is másik dokihoz,nem rég óta lakunk itt ahol most vagyunk.és nem tudtam hogy ilyen ez a doki..de sok ember panaszkodik így utólag hallom .hogy a doki szarik rájuk magasról..
2022. jún. 21. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyerekeknél az epeprobléma gyakorlatilag kizárható. Valami olyan bélfertőzésre lehet gyanakodni, ami a rothasztó, anaerob baktériumok irányába tolta el a bélflórát és az epefestékekből elsősorban zöld biliverdin keletkezik. Ilyenkor kímélő diéta mellett széntabletta ill. a bélflóra összetételét normál irányban befolyásoló készítmények javasolhatók ill. tejsavas erjedés irányában befolyásoló étrend, pl. savanyított káposzta (mérsékelt adagban).
2022. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4


"Tegnap ugyanezt mondtam neki,de megkérdezte hogy kettőnk közül ki az orvos.."


Attól még simán tévedhet és nem ritka az orvosi műhiba, meg amikor félrekezelik a beteget.

2022. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!