Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka a tokásodásnak,...

Mi az oka a tokásodásnak, illetve hogy nagyobb a fejem?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, gyakorlatilag vékonynak minősülök, 187 centihez 74kg társul, a BMI-m ~21; 20,5-től normális, tehát a normál tartomány alsó részén vagyok. Az ideális testtömegem pedig 82kg lenne...


Ennek ellenére nő a toka a nyakamnál, a fejem is nagyobb, az állcsontozatom alig látszódik.


Nem tudom mióta van ez így, talán már évek óta tart ez a folyamat.


Igazából már nem nagyon tudok honnan fogyni.


A genetikát meg hagyjuk mint okot, senki nem így néz ki a családban, ami a fejet illeti.


2022. jún. 25. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóan van velem is. Nagyon vékony a testem, de az arcomon ez egyáltalán nem látszik.


A tokát bizonyos tornával meg lehet szüntetni.


Ha van valamilyen betegséged, amiről esetleg nem is tudsz, most is okozhat olyan felpuffadt arcot.

Pajzsmirigy probléma lehet, hogy okozhat olyan "tokásodást".


Cushing kór? Vagy Basedow?


Mindjárt keresek képet.

2022. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Basedow-ot hagyd figyelmen kívül, azt rosszul írtam.


Ezt a képet viszont ajánlom figyelmedbe:

[link]

2022. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg próbáld meg azt, hogy teljesen kiiktatod a tésztaféléket és kenyérféléket, minden pékárut a táplálkozásodból, mert szerintem a liszt fogyasztása is csinálhat ilyet.
2022. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ételintolerancia miatt a tojást, tejet és tejtermékeket elhagytam, egy vérképnél kimutattak magasabb koleszterint (felső határral megegyező).


Nem hiszem, hogy cushing, nem úgy nézek ki jelenleg.

2022. jún. 25. 11:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Neked bevált erre valami? Vagy mit teszel ez ellen?
2022. jún. 25. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Szívesen, nincs mit. Írtam a #3. Hsz-ban. + A hüvelyeseket is el lehet hagyni.

Gondolom, hogy a sok zöldség és gyümölcs fogyasztása célszerű lenne akkor neked. Plusz sportolj valamit, ami jól átmozgat.

A Callanetics című könyvben jó gyakorlatok vannak És olyan is van ami toka ellen jó.


De szerintem a pajzsmirigy értékeidet is nézesd meg!!! Vérképet is érdemes lenne csináltatni és pajzsmirigy ultrahangra is mehetsz.

2022. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy vagy genetika
2022. jún. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!