Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rivotril hatása hosszútávon?

Rivotril hatása hosszútávon?

Figyelt kérdés

Ez a gyógyszer ugye orvosi rendelvényhez kötött. Egy depressziós emberben milyen hatást vált ki 2 mg-os hatóanyag? Nem rendeltetésszerű használat; naponta vagy másnaponta egy fél vagy negyed gyógyszer ha elkezd agyalni az ember minden szron... Az elején napi 1-2 db-ot vettem be de az nagyon kiütött, meg mostanra mintha kevesebb is elég lenne, ott azért jöl esett az a zombi mód. De nyilván nem jobb, meg lehet függőséget is okoz, vagy inkább elvonási tüneteket. Agresszió vagy szorongás

Tapasztalat?


Orvos 3x1-et írt fel, mint írtam 2 mg, bivaly erős.


2022. jún. 26. 23:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns kell neked, nem rivó
2022. jún. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
És antidepresszánst pszihiáter ír fel csak? Vagy ki más?
2022. jún. 26. 23:57
 3/27 A kérdező kommentje:
Kedélyjavítót? Altatót? Rosszul alszok, van hogy csak percekre sikerül. Kihez forduljak?
2022. jún. 26. 23:58
 4/27 anonim ***** válasza:

Van ezer féle antidepresszáns, egy jó orvos tudja melyik kell a tünetek alapján.

Pszichiátererhez fordulj, de ne olyanhoz aki nyugtatókkal akar tömni, az sehová nem vezet.

2022. jún. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A megfelelő gyógyszertől rendbe fog jönni az alvásod is. Gondolom háziorvostól kaptad azt az erős függőséget okozó mérget. Jó a rivó, ha idegesség miatt szeded nagyon ritkán, de nagyon rá lehet kapni. Ahogy kimegy a hatása ugyan ott vagy megint, vagy szarabbul.
2022. jún. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
6 mg borzasztó nagy adag. Ennyire rászokni nem szabad. Írtó nehéz lejönni róla. Napi 0,5-1,5 mg elhagyása nekem nem volt vészes.
2022. jún. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Hosszú távon hatásgyengülés alakul ki, emiatt egyre nagyobb adag kell ugyanahhoz a hatáshoz.
2022. jún. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

5-ös igen, idegességre, szorongásra van. A depresszióm mellé jön, arra nincs semmim és ez nem segít.


Altatót, kedélyjavítót, antidepresszánst akkor csak is kizárólag pszichiáter írhat fel?


Mennyibe kerül eljárni, és mennyi idő után ír fel gyógyszert? Gondolom állapotfelmérés nem egy alkalom. Néha nagyon szarul vagyok, néha jobb, nem tudom mitől függ hogy ír-e fel egyáltalán valamit.

2022. jún. 27. 00:08
 9/27 anonim ***** válasza:

Igen, de ne félj tőle. Ha tudnád hány híres/sikeres ember szed mentális gondjaira ilyen olyan dolgokat.


Nem kötelező magánrendelésre menni, van jó pszichiáter egyes korházakba, csak ki kell fogni. (Nem fognak befektetni meg ilyenek, ettől ne is félj)


Első alkalommal már valószínű kapsz gyógyszert. A legtöbbnek 2-3 hét után alakul ki a hatása, addig sajnos nem lesz sokkal jobb. De gyógyszertől függ, az orvos úgyis elmondja.

2022. jún. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Be vagyok zsibbadva.
2022. jún. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!