Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leszoktatható valaki az...

Leszoktatható valaki az alkoholról, ha önszántából nem akar lemondani róla?

Figyelt kérdés

A férjem 49 éves, és minden nap megiszik 2-3 liter sört. Semmi mást, kizárólag sört. Szerencsére soha nem agresszív , és nem is annyira részeg, hogy kibukjon. Csak az egészsége miatt aggódom, mert az hosszú távon biztos nem szerencsés, ha az emberi napi 3liter sört iszik, és az apjának is ez lett a veszte. Nem dohányiz, de napi 1-2 füves cigit is elszív, ami ugye megint nem kifejezetten egészséges. Sok éve így megy már rutinszerűen, én pedig próbáltam vele beszéli, de nem hajlandó ezen változtatni, mert ő így érzi jól magát. Erőszakos sem akarok lenni, mert az anyját épp ezért kerüli, mert az folyton az italozást emlegeti.

Ezenkívül nincs vele probléma, nem megy a munkája rovására, sőt , a másik probléma épp a munkamánia, de az már más kérdés.



2022. jún. 27. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő nem akarja, akkor esélytelen leszoktatni. Sajnos majd eljön az a pont, amikor elkezdődnek az alkoholizmus okozta testi és pszichikai tünetek, amitől talán megijed és abbahagyja, de tapasztalatból mondom, hogy ez addig fog tartani, ameddig újra nem érzi jól magát. Sőt, ez még olaj is lesz a tűzre, mert azt fogja hinni, hogy bármikor abba tudja hagyni. Aztán ezek az időszakok egyre gyakrabban váltják egymást és előbb vagy utóbb feladja a szervezete. Nem sok sikertörténetet láttam.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Kitartást.

2022. jún. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MaciLaci86 válasza:
32%
Megfogni a cuccodat összepakolni és menekülni amíg még lehet!
2022. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Ha amúgy nincs vele más probléma akkor szerintem ne görcsöld túl a dolgot. Szerintem ennyi alkoholtól még nem halt meg senki. A fűvescigitől meg egyáltalán nem halt még meg senki.
2022. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Ismerni kéne hozzá az illetőt, de sajnos alapvetően jellemző, hogy jobb esetben lesznek tiszta időszakok, aztán mindig egyre durvábban fog visszaesni, míg nem halálra nem piálja magát.
2022. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!