Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a gyomortükrözést mintavéte...

Ha a gyomortükrözést mintavétel nélkül végezték el, az műhiba lényegében? Mindig kellene mintát venni?

Figyelt kérdés

A konkrét rákérdezésemre vallották be, hogy ez alapján nem lehet kizárni a Helicobacter-t. Akkor miért nem vettek mintát? (Nyelőcsőfekélyem van.)


Másik orvoshoz mentem, ő vérből nézi (de ehhez normálisan működő immunrendszer kell, nem? Az enyém meg brutálisan gyenge, oltásokra se nagyon reagált és állandóan elkapok felsőlégúti fertőzéseket, amik enyhék, de elhúzódnak és szövődményesek).

Szóval remélem, hogy végre normálisan kezelnek.


Az a kérdésem, hogy miért nem vettek mintát? Létezik, hogy a doktor úr valamiből mintavétel nélkül is látta, hogy nincs baktérium? Más kezelt, nem a tükrözést végző, lehet, hogy feleslegesen parázom? Vagy műhiba történt lényegében?


2022. jún. 27. 18:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
NEM!
2022. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezer kérdés van, erre annyi, hogy nem? Mire nem?
2022. jún. 27. 19:26
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem műhiba.
2022. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem vett mintát?
2022. jún. 27. 20:00
 5/22 anonim ***** válasza:

4: te orvos vagy???

Honnan tudod, hogy kellett volna vennie?

2022. jún. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Két orvos szerint sincs így értelme, mert szövettanból tudják kizárni a Helicobactert. A harmadik orvos, aki a tükrözést végezte és nem vett mintát.
2022. jún. 27. 20:13
 7/22 anonim ***** válasza:
Te is 15 orvoshoz akarsz elmenni, hogy végre azt megállapítsák, amit hallani szeretnél??? Volt már ilyen itt a GYK-n...
2022. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Semmi mást nem szeretnék, csak hogy tünetmentes legyek, lehetőleg embertelen diéta nélkül és múljon el a fekélyem. Azért mentem vissza az orvoshoz, mert nem tünetmentes lettem az első gyógyszerektől, hanem nagyon rosszul, és akkor közölte, hogy ja, a baktériumot nem zárták ki, menjek kilégzéses tesztre. Ekkor fordultam más orvoshoz.

Nem tudom, hol van az, hogy azt szeretném hallani, amit....

2022. jún. 27. 20:19
 9/22 anonim ***** válasza:
És miért nem mentél kilégzéses tesztre? Még csak nem is fáj.
2022. jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Mert pénzbe kerül és akkor azért lesz refluxos tünetem, mert 4 napig nem ettem, hogy előteremtsem.


Egyébként már az kellemetlen szerintem, hogy elkezd kezelni, majd amikor visszamegyek, rákérdezek, akkor vallja be, hogy ja, a reflux / nyelőcsőfekély gyakori okozóját ki se zárták. Ez nem sérti már önmagában azt, amire felesküdtek?

2022. jún. 27. 20:31
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!