Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömágy gyulladásnál ki kell...

Körömágy gyulladásnál ki kell nyomni a felgyülemlett cuccot?

Figyelt kérdés
Sosem volt még velem ilyen, de mist a nagylábujjam belső oldalán begyulladt a köröm mellett. Valamelyik nap vágtam, talán megsérthettem és azért. Napok óta nyomásra fáj, piros és most ilyen sárgás színű lett egy kis helyen, gondolom valami váladék van benne. Ez kiürül magától vagy ki kell nyomni? Próbáltam megnyomkodni de eléggé fáj 😔
2022. jún. 30. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél rá párakötést és akkor kifakad magától.
2022. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad kinyomni. Az már jól begyulladt, ha gennyedzik. Vagy elmész orvoshoz, vagy otthon is kezelheted és ha nem használ, csak utána nézeted meg. Minden nap alaposan megtisztítod, és fertőtlenítő sprayt raksz rá, meg tetránt, és utána bekötözöd. Nem húzol cipőt, csak papucsot, és vigyázol ne koszolódjon. Fürdésnél óvatosan mosod. Minden nap újrakötözöd vagy két hétig. Nálam ez vált be, másnál meg akár a paradicsom, vagy hagyma meg ilyen házi gyógymódok.
2022. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyomd ki, minél jobban, aztán nyomd bele 20%-os ecetbe (telibe), hagyd hogy összefosd magad kicsit, utána kösd be!

Ha nem láttál még sebészt, mit csinál vele: megvágja és kinyomja belőle a gennyet, vagy ha kell kivagdossa az elhalt részt (súlyosabb esetben).

2022. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már ilyen régen. A köröm melletti rétegekbe bejut a baktérium, és a bőr begyullad,majd az egész körömágy, majd kicsit gennyedzik, utána mégjobban, és vadhús is kialakulhat rajta, meg vérezhet is. Ezért mindenképp kezelni kell. Nekem mindkét oldalon begyulladt és hetekig gennyes volt. A bőrsebészeten kivágták a körmöm széleit, és a vadhúst is. Elég jól belevágtak mindkét oldalt. Egy kis műtőszerű helységben végezték, be kellett öltözni is, és felülni a műtőasztalra. Kb 1 hónap alatt gyógyult meg teljesen, de még most is látszanak a vágások és nyomoronc lett a lábam körme.
2022. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, ahogy a 4-es írja: vagy elmész sebészhez (tudok BP-en jót ajánlani, aki csinál ilyet), vagy jól kinyomkodod és kifertőtleníted és ha újra begyűlik, megint kinyomkodod és megint kifertőtleníted. A lényeg, hogy fertőtleníteni csak úgy lehet, ha "megnyílik", zárt seben, bőrön keresztül nem. Ezért írtam az ecetbe mártást, mert azt talán átmarja magát azon a részen, amit előtte már nyomkodtál.


Ha gányolni akarod ilyen házi módszerekkel, de kinyomni nem tudod, steril injekciós tűvel is meg lehet szúrni, hogy ki tudd nyomni.


Persze ezek mind kockázatosabbak, mint a sebész.

2022. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!