Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájhat attól a derekam, hogy...

Fájhat attól a derekam, hogy sosem edzettem külön hasra?

Figyelt kérdés
Sosem rángatózok a súlyokkal, nálam fontos a szabályosság. 2 és fél éve edzem, ez idő alatt egy kezemen meg tudnám számolni, mennyiszer hasaztam. Fáj a derekam, úgy a hétköznapokbam nem és edzésen sem, csak ha például leüllök és előre dőlök, mint ha feszülne az alsó hátam görcsösen. Ez lehetséges attól, hogy izomegyensúly bomlott fel, tehát nincs ami ellentartson a derekamnak, mert a gerinc körüli izmok jó vastagok azért.
2022. júl. 6. 06:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Csinálj felüléseket
2022. júl. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármit is csinálsz, ne csinálj felüléseket, a legkárosabb gyakorlat.

A derékfájásnak nagyon sok oka lehet. Lehet rossz hatású a napi tevékenységed, rossz tartás, lúdtalp... nem biztos, hogy csak az izomzattal függ össze.

2022. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincsenek ilyen problémáim, a tartásom is rendben van.
2022. júl. 6. 08:44
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem. Ha fáj a hátad, akkor hátizmokat kéne megerősíteni. De ugye azt írod, hogy azzal nincs gond.

Lehet, hogy mégsem szabályosan végzed a gyakorlatokat. Ki tanította be? Biztosan szabályos úgy?

Vagy túl nagy súlyokkal dolgozol.

2022. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Senki sem tanította be, én tanultam meg videókból és oktató anyagokból. Remek képességem van a testem irányítására, sose voltam az az esetlen csávó. Mint mondtam, gyakorlatok közben sosem fáj semmi, meg a hétköznapokban sem, csak ha közelítem a csípőm a mellkasom felé, például amikor lábemelést csinál az ember, de ott is 2-3 ismétlés múlva megszűnik.
2022. júl. 6. 10:20
 6/13 anonim válasza:
Ha végzel guggolást és teszem fel nagy súlyokkal, bár nem is kell nagy súly meg terhelheted a hátad. Azért mert a guggolásnál sokat ad a tartó izmok, azaz törzs izom, has stb. És mivel feltételezem hogy neked gyenge lehet a hasi izmod ezért, a hát izmokat terheled jobban, tartásod is gyengül, sérülést is hamarabb szerezhetsz. A másik, hogy tényleg rosszul edzel de én elhiszem amit írtál. Ezért gondolom amit leírtam, célszerű lenne heti szinten legalább 1x hasaznod vagy akár 2x is, addig ameddig meg nem erősödik. És egy bónusz, ha erősebb tartó izmaid vannak akkor hidd el a guggolás pl jobban fog menni, nagyobb súlyokat is képes leszel szépen mozgatni. Persze nem csak guggolásnál van szerepe ez csak egy példa volt, sok gyakorlat fűződik össze. És ha valamelyik izomcsoport gyenge akkor nagyobb terhelést kap az erősebb. Szóval lényeg a lényeg hasazzál mielőtt szét cseszed a hátad.
2022. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy ez lehet a baj, mert inkább túlműködést érzek a derekam izmaiban, olyan feszülő érzés, ami megszűnik ha közelítem a csípőm a mellkasom felé.
2022. júl. 6. 10:36
 8/13 A kérdező kommentje:
Lábemelés nagyon gyatrán megy, 4-5 ismétlés múlva érzem, hogy vége a hasamnak, szóval biztosan gyenge.
2022. júl. 6. 10:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért mert nem vagy esetlen még egyáltalán nem biztos, hogy tényleg sikerült szabályosan betanulnod egyedül. És nincs olyan, hogy túlműködnek a hát, derék tájon lévő izmok :D
2022. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

6-os vagyok. Igen valóban gyenge ha nem tudsz 4-5 ismétlésnél többet, de akkor ne is lábemelést csinálj. Amit tudok neked javasolni az az, hogy edzés elött mindig jól bemelegítesz.. És kezdésnek csinálsz felülést ameddig van benned erő, nem edzés végén mikor már nincs semmi energiád. Sima felülések, vagyis igazából hasprés, nem kell felülni teljesen az hülyeség. És/ Vagy római padon ha van hasazni. Törekedj arra, hogy meg legyen 20-30 ismétlés és 3 sorozat belőle. Ezeket csinálhatod minden edzés előtt bemelegítésnek akár, de hogy a derekad se fájjon csinálj rá hiperhajlítást az ismétlés sorozat mehet ugyanúgy.

[link]

Ezt meg csak úgy itt hagyom, valószínűleg a longissimus thoracis a gond neked izomcsoportban, ezért is írtam hogy sok terhet levesz a hasadról. Ezért fájhat edzés után, mivel nagy terhelést kap és ahogy próbálsz előre hajolni ahogy írtad is, ez az izom próbál nyúlni ahogy előre dűlsz és elkezd feszülni, fájni.

2022. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!