Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covidos vagyok, nagyon szúr a...

Covidos vagyok, nagyon szúr a mellkasom, kórházba kellene mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A covid végén járok már (remélhetőleg) lázam napok óta nincs, óránként kb kettőt köhögök.

A mellkasom a bal oldalt egészen az oldalamnál, a hónaljam alatt szúr kb másfél napja. Nem levegővételre, hanem úgy állandóan. Ma délutántól elkezdett kifejezetten erősebben fájni, amihez időnként szegycsont közelébe nyilaló éles fájdalom is társul. A hátam is fáj a bal lapockám környékén. Nem tudom, hogy a szívem, vagy a tüdőm okozza a fájdalmat. Levegőt kapok rendesen, bár a levegővételnél időnként kicsit megbénít az éles fájdalom.

Férjem szerint csak a sok köhögéstől fáj és túlaggódom, de köhögtem már korábban is az életem folyamán, és akkor nem tapasztaltam ilyet.

Véroxigénszintem, pulzusom és vérnyomásom teljesen rendben van. Kissé szédülök és néha a fejemben is nyilaló fájdalom van.

Szerintetek (mivel covidosan csak úgy nem setalálhatok be tudtommal) hívjak mentőt? Vagy elegendő lesz majd ha tünetmentes leszek és ha negatív lesz a tesztem elmenni háziorvoshoz és beutalókat kérni?



2022. júl. 9. 16:24
A kérdező szavazást indított:
Mindenképpen hívnék mentőt.
Túlzás mentőt hívni.
Akkor hívnék csak mentőt, ha még rosszabb lesz.
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel mentőket, mondd el ezeket a tüneteket, ők jobban értenek hozzá. Lehet ki sem mennek, de az is lehet, hogy igen.
2022. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Beszorult a levegő, becsípődött a bordád. Köze nincs a covidhoz, max annyi, hogy a köhögés, görnyedés miatt történt.
2022. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvosi ügyeletet hívd! Majd ők hívnak mentőt, ha szükségesnek ítélik.
2022. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalomhoz nem kell kórház. Ha jók a paramétereid, ideértve az oxigénszintet, nem kell bemenni. (De amúgy mért ne sétálhatnál be covidosan, mért kéne a mentőszolgálatot terhelni, ha valaki meg tudja oldani nélkülük?)
2022. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem kellene egy röntgen. Én átestem rajta, mentő is bevitt. Akkor még nem láttak semmit a röntgenen!

Később, pár hét múlva komoly fibrózis látszott,de akkor már fulladtam! 38 évesen,úgy, hogy nem dohányzom!

Menj el egy röntgenre a covid ambulancián megcsinálják. 1 perc.


Hívd magadra a covid mentőt,nehogy nagyobb baj legyen!


Nekem is magamnak kellett hívni,így mondta a háziorvosom.

2022. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én januárban voltam Covidos.

Azóta folyamatosan fáj a mellkasom bal oldalt,nem találtak semmit ,hogy miért.

Poszt covid azt mondják.

2022. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6! Szívultrahangon is voltál kardiológusnál?
2022. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Voltam persze ,mellkas CT-ém is.

Közölték hogy reumatikus fájdalom.

2022. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!