Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka a zsibbadasnak?

Mi lehet az oka a zsibbadasnak?

Figyelt kérdés
Elofordult mar talpon, labikran. Viszont most a szemeremtestem zsibbad 2 napja. Nagyon furcsa erzes. Probaltam jegelni, masszirozni nem mulik. Volt masnak is? Mi segitett? Nagyon zavaro.

#Szemeremtest
2022. júl. 13. 00:28
 1/5 anonim válasza:
100%
Valószínűleg kezdődő gerincsérv, vagy b vitamin hiány az oka.
2022. júl. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A zsibbadás az elég összetett olyan téren, hogy nagyon sok dolog állhat a hátterében. Lehet egy sima magnéziumhiány, de emellett még számos oka lehet, pl. valami nyomhatja az ideget, lehet neurodegeneratív, autoimmun eredetű, okozhatja cukorbetegség, keringési probléma az adott végtagban. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy rengeteg oka lehet, és ha a panaszod továbbra sem szűnik meg, keresd meg a háziorvosod, és ő szükség esetén továbbküld neurológushoz. Ha olyan típus vagy, aki hallani sem akar az orvosról (nem szerencsés típus egyébként.. :D), akkor egyelőre azt javasolnám, hogy kezdj el szedni magnéziumot, pl MagneB-t, és figyeld meg, hogy továbbra is tapasztalsz-e zsibbadást, vagy enyhülnek a panaszaid.

Egyébként az is fontos, hogy mennyi ideig tart a zsibbás. Néha-néha tapasztalod, vagy gyakrabban, tartósabb ülés után stb. Ezért is célszerű orvoshoz fordulni, ha a tüneteid nem múlnak, vagy rosszabbodnak. Egyébként, amit az első írt, hogy kezdődő gerincsérv, az is lehet. Mondom, sok oka van a zsibbadásnak, mert ez igazából “csak” egy tünet. Hogy mi váltja ki, az más kérdés. Sokszor banális dolgok, de sosem szabad kizárni más betegséget sem, ha fokozódó problémáról van szó.

2022. júl. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és egyébként elég rossz topicba írtad ki, én is teljesen véletlen találtam rá
2022. júl. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kismillió oka lehet, mindenesetre ha a magnézium bevitel növelésének a hatására nem múlik el és hosszabb ideig fennáll az állapot akkor keresd fel a háziorvosod. Ő majd elirányít kardiológiára, neurológiára.
2022. júl. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvosnál lehet ingyenes vérvételes elemzést kérni, amivel kapásból előrébb vagy a tippversenyben.

Vas + B vitamin pótlás biztosan nem árt, mást nem tudnék ilyesmire javasolni.

2022. júl. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!