Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vegetatív neurózisra való...

Vegetatív neurózisra való hajlam öröklődik?

Figyelt kérdés

Mennyire komoly ez a betegség? Hogyan törhet ki valakin ?

Melyik a veszélyeztetett kor?


2010. szept. 21. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen betegség nincsen a pszichodiagnosztikai nomenklaturában. Olyan van, hogy a személyiség vulnerabilitása, érzékenysége. Ez egyfajta alkati érzékenység, esetenként túlérzékenység, ami valóban genetika. Ilyenkor az ember a külső környezeti hatásokra érzékenyebb, könnyebben sérül attól, amitől más nem.

Olyan is létezik, hogy neurasthenia, ami fokozott fáradékonyságot jelent fizikai, vagy szellemi értelemben.

Ennek lehetnek olyan fajtái, mint pl. krónikus fáradtság szindróma, fokozott vegetetív érzékenység (izzadás, hasfájás, izomfájdalmak, hasmenés stb).

A neurózis egyébként a jól kezelhető betegségekhez tartozik, önmagában a mai világban igán ritkán fordul elő. Általában személyiségzavarokhoz, vagy egyéb pszichiátriai kórokhoz szoktak neurotikus társtünetek kapcsolódni. Ilyenkor az alapproblémát kell kezelni, attól függ a kezelhetőség is.

2010. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vegetatív neurózis mai nevén pánikbetegség...Gyógyítható.A hajlam öröklődhet.

Leginkább fiatal ,felnőtt nők a veszélyeztetettek.Nem igazán lehet tudni,mitől jön elő,sok minden kiválthatja.De többnyire valamilyen régi feldolgozatlan lelki probléma vagy a sok stressz az oka.

2010. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elég nagy baj lenne, ha pánikbetegség lenne, mert az én családomról van szó.

Meghalt az egyik rokonom és a hagyatékában találtam gyógyszereket és különféle orvosi leleteket. Furcsa, de a gyógyszereket 5 évig be sem szedte!!! Nem láttam rajta ennek ellenére, hogy megváltozott volna.

A betegsége vegetatív neurózisként volt diagnosztizálva.

Nekem is van gyerekem, borzasztó lenne, ha rajta is kitörne valami.

2010. szept. 22. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez ne ilyen egyszerű. A genetika csak hajlamosít, a környezeti tényezők pedig előhozzák, ha nem teszünk ellene. Lehet ellene tenni. Alapos önismeret, rendszeres sportolás, kiegyensúlyozott életvitel. Ha ezekre törekszel, nem fog előjönni a pánik.
2010. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy sejtszintre azaz DNS-re lehet hatni meditációval is.

Balogh Béla egyik előadásán halottam.

Bebiggyesztettem, hátha valaki hasznát veszi az infónak ;)

2012. okt. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!