Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van a csapvíznek néha...

Mitől van a csapvíznek néha "keserű" szaga, ami szabadlevegőn állás után elmúlik?

Figyelt kérdés

Egy budapesti, hetedik kerületben lévő tipikus gangos társasházban lakom (ha ez számít) és néha hosszabb időn át, akár napokig is fura szaga és íze van a csapvíznek. Nem tudom konkrét szaghoz hasonlítani, tehát maradjunk annál, hogy enyhén kesernyés. Viszont ha kiengedek egy pohár vizet és azt kint hagyom mondjuk egy fél órára, akkor ez a kellemetlen mellékíz és szag elmúlik.

Ha sokáig folyatom a vizet, akkor is ilyen a szaga és az íze, szóval nem hiszem hogy a társasház vagy a lakás csöveiben van a hiba.


Mitől lehet ez? Van aggódnivalóm, ha ezt iszom?



2022. júl. 20. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
pedig valószínű hogy a csövekkel van a gond, ha amúgy a levegőn "kiszellőzik"
2022. júl. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem állandó a probléma és miért csak időszakosan jelentkezik? Meg miért nem segít rajta az, ha kifolyatom a vizet?
2022. júl. 20. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a permanganat szagát érzed amivel fertőtlenítik a vizrendszert. Olyan jodra emlékeztető szaga van.

Nyáron sokkal többet adagolnak, mert a meleg miatt ugye nagyobb a kockázat.

Én is nagyon érzékeny vagyok ra, utálom az ízét.

2022. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!