Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Nem tapintható pulzus?

SOS! Nem tapintható pulzus?

Figyelt kérdés

A mai napon egy termálfürdőben kijőve a melegvízből elájultam. Nem ütöttem meg magam, mert elkaptak.

Utána kettőslátásom volt, és nem éreztük a pulzusomat, de akkor már nagyjából magamnal voltam.

Mit gondoltok, lehet a későbbiekben bajom?


2022. júl. 22. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném. Ájuláskor normális, hogy leesik a pulzus.
2022. júl. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az a nem éreztük, az kikre vonatkozik? Van pulzus, csak lehet gyenge, ebből nem lesz gondod. Mondjuk inkább az a kérdés mitől ájultál el. Ha csak a melegtől, az előfordulhat.
2022. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A párom nem érezte, majd én sem éreztem.

Termálvízben ültünk fél órát, majd amikor kimentünk elsötétült minden és elájultam. Mivel a párom elkapott nem ütöttem meg magam. Ezután egy székre ültettek, ahol magamhoz tértem, viszont mindenkiből kettőt láttam.

Ezután nézte a párom a pulzusom, de nem érezte, és én sem.. akárhogy is próbáltuk..

2022. júl. 22. 19:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván volt pulzusod, hiszen nem élnél. A melegtől pedig simán előfordulhat az ájulás, lehet a folyadékbeviteled is kevés volt.
2022. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy gyenge pulzus, vagy könnyen elnyomható. Ha nem kellett újraéleszteni, akkor a szíved nem állt meg. Ha ennek ellenére aggódsz, akkor az orvosoddal beszéld meg.
2022. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezért nem megyek soha forró vízbe a strandon,mert elájulok benne. Van ilyen. Egyszer én is a férjem karjaiba omlottam termál medencéből kijőve :). Azóta kerülöm a forró vizet.
2022. júl. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagy meleg és esetleg hirtelen álltatok fel, jöttetek ki, teljesen érthető ez az ájulás. :(
2022. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!