Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy rossz mentáli...

Lehetséges, hogy rossz mentális állapot miatt gyengül az immunrendszerem?

Figyelt kérdés

Most 19 éves vagyok. Korábban mindig azt hittem, hogy nagyon erős az immunrendszerem, mert általános iskolában és a gimi első feléig szinte soha nem betegedtem meg, ha igen, akkor nagyon hamar felépültem. Nem szerettem az általános iskolámat, magányos voltam és enyhén depressziós, viszont az a mennyiségű stressz amit gimi második fele óta érzek, vagy generálok az határozottan nem egészséges (egy bizonyos tanár és rossz suli környezet miatt kezdődött). Szorongásos problémáim mindig voltak, de attól félek, hogy erősödött az évek során. Ma már nehéz megkülömböztetnem a sima rosszullétet/ betegséget a szorongás/ pánikolás tüneteivel. Illetve a stresszel.


Azóta sokkal többször betegettem meg, és érettségi előtt is rengeteget hiányoztam a suliból. Abból kb. csak egyszer volt covid fertőzés.

Viszont ez a pont, amióta rosszabb a mentális állapotom, egy évvel a covid után kezdődött. Tehát az is lehet, hogy a covid gyűrte le ennyire a szervezetem.


Szüleim már sokszor bolondnak hisznek, és ha valaha beteg vagyok, vagy lázas akkor nem veszik komolyan, hanem azt gondolják, hogy a szressz miatt van.


Nektek mi a véleményetek? Valaki volt hasonló helyzetben?



2022. júl. 24. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze a mentális egészség szoros összefüggésben van az immunrendszer állapotával és a "fizikai" egészséggel.


Ha az életed sínen van, boldog vagy akkor sokkal kevésbé vagy hajlamos megbetegedni, mintha letargiában szenvedsz.

2022. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lelki problémák sok fizikai problémát is okoznak
2022. szept. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!