Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A középkori jobbágyok is...

A középkori jobbágyok is megitták tudtukon kívül a legalább 2 liter vizet a kemény fizikai munkákhoz?

Figyelt kérdés
vagy valószínűleg csak akkor ittak mikor már szomjúságot éreztek mint az állatok? és ilyen modernebb szemszögből nézve nem lehetett probléma hogy a sok folyadékkal kimossák magukból a sót, ásványi anyagokat? ha figyelembe vesszük hogy a táplálkozások közel sem volt annyire változatos ezeknek az egyszerű embereknek
2022. júl. 26. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mások voltak az életkörülmények. Nem ugyanazt és nem ugyanannyit ettek, ittak, dolgoztak stb. Mára a fejlett orvostudománynak köszönhetően tudjuk mire van szüksége a testünknek, ilyen például az elegendő folyadék bevitel. De hozzá kell tenni, nem is éltek ugyanaddig.

Egyébként maga a kérdés jogos, és engem is érdekel, hogy hogyan kell ezt elképzelni. Hiszen nekik senki sem beszélt a rostban gazdag étkezésről vagy a napi 2 l víz fogyasztásról. Bár nem ettek ennyi szemét kaját sem, ez is tény.

2022. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, de nem hiszem, hogy csak akkor ittak amikor már nagyon szomjasak voltak. Nem voltak olyan tudatlanok
2022. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Hogy a jó égbe lehet tudtodon kívül inni?

Abban a korban biztonságosabb volt bort, sört inni, mint vizet.

2022. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hozzá kell tegyem megkérdeztem egyszer itt régebben mi volt a régi orvosi ajánlás folyadékbevitel szempontjából, és ha minden igaz, a 2 liter előtt volt kicsivel a napi 1,5 azelőtt pedig a minden étkezés mellé egy pohár. de gondolom ez fizikai aktivitás mértékében változott mindig is
2022. júl. 26. 22:51
 5/9 A kérdező kommentje:
tudtán kívül úgy értettem hogy úgy gondoltam el csak vödrökben kivitték a földekre, aztán egy kis csuporral akkor ivott mikor szomjas volt és senki sem számolta nyilván
2022. júl. 26. 22:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor odakint, a tűző napon dolgozom 2 liternél sokkal több kell és gyorsan megérzem a hiányát, nem is feltétlen szomjas leszek hanem szimplán érzem hogy kell a folyadék.

Biztos vagyok benne hogy megoldották. Régen is sok ügyes, életképes, találékony ember élt, elég volt egyvalakinek kitalálnia hogy forrásvizet hordóban kivisz a földekre és abból itatja a munkáscsoportot, mások követték. A bor, sör nem hidratál, nyáron munka alatt valószínűleg nem azzal fedezték a folyadékbevitelt (vagy ha igen gyorsan kidőltek).

2022. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt hűtő meg fagyasztó, sokszor sóval tartósították a húst meg a fűszereket, nem a 21. század nagy felfedezése a só az étrendünkben. Talán többet is ittak, mert a tűző napon könnyebben kiszáradtak, mint mi a klimatizált irodákban. Egyébként állítólag most tovább élünk, mert mi már sokkal egészségesebbek és okosabbak vagyunk, mint a középkori jobbágyok.
2022. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Van egy kis baj.

1879 előtt nem volt liter.

2022. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Régen nem is voltak 40-50 fokos kánikulák, mint most, nem kellett 6 litert meginni, ha egész nap kintvoltál
2023. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!