Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Automata vérkép mit jelent?

Automata vérkép mit jelent?

Figyelt kérdés

Labor papíromon felvan tünetve hogy automata vérkép és utánna felvannak sorolva hogy pl húgysav, magnezium stb amiket néznek majd. De miért nincs feltüntetve a vas meg a tsh?

Nagy laborra kértem beutalòt pedig... Hívjam vissza a dokit?



2022. aug. 1. 07:24
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Meg kellene kérdezni, ezt az automata vérképet nem tudom mit jelent, de a TSH alapból szerintem nincs benne, azt külön pluszban szokták megkérni,de ezt csak én gondolom így.
2022. aug. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mondjuk az lehet, hogy automatával készül a vérkép.
2022. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdeklődő laikusként...


A vérkép nem azt jelenti, amikor a vér alakos elemeit (tehát vérlemezke, vörös vértest, fehérvérsejt) nézik és ezek jellemzőit, pl vörösvértest átlagos térfogat, hemoglobin telítettség, fehérvérsejttípusok aránya? Mindezt pedig egy automata végzi.



Ha az általad felsoroltak nincsenek benne, akkor nem tervezik nézni...



Amúgy javaslom, hogy ne háziorvoshoz menj, hanem pl ha a munkáltatódnak van biztosítása magánnal, akkor oda, stb.

2022. aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól automata, hogy nem egy ember nézegette mikroszkóp alatt az elhúzott vércseppedet, hanem egy gépen áramlik át, ami kielemzi a véred elemeit (sejtek száma, aránya, mérete).
2022. aug. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!