Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ok nélküli zúzódások?

Ok nélküli zúzódások?

Figyelt kérdés

A testemen megjelenik egy zúzódás és úgy hogy nem emlékszem hogy megütöttem volna magamat. Általában kicsi és nem nagyobb a körmömnél, pár nap alatt elmúlik de 2 hét után újra megjelenik egy. Eddig a karomon és a lábon voltak.

Május elején volt az utolsó vérvételem ahol minden okénak jött vissza kivéve a monocita és az eozinofil számokat amik egy kicsit meg voltak növekedve az eredmény szerint, de néhány oldal azt írta hogy ezek még a normális értékbe tartoznak és a doki és azt mondta hogy okés.

Ezen kívül mást nem tapasztalok nem vérzik az orrom sem az ínyem. Igazából csak nagyon fáradtnak érzem magamat, fekszek egész nap az ágyban :/

Valami ötlet hogy mi állhat a háttérben? Volt már valakivel hasonló?

16/L


2022. aug. 8. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

És már májusban is fáradékony voltál? Akkor is voltak már ilyen "foltjaid"?

Lehet hogy érdemes lenne újra egy teljes vérképet csináltatni.

2022. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Májusban nem voltak foltjaim és fáradékony se voltam
2022. aug. 8. 22:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kell vérvetel, jelezzétek a háziorvosnak.
2022. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont mindenképpen kérj a háziorvostól labor beutalót, minél előbb. Ezeket a tüneteket neki is mondd el. Jó esetben csak vashiányról beszélünk, de lehet más is, úgyhogy holnap beszélj a háziorvosoddal.
2022. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Már gondolkoztam rajta, hogy elmenjek újra. De lehetséges hogy kialakult valami 2-3 hónap alatt? Januártól májusig majdnem minden hónapban voltam vérvételen okok miatt.

A vashiányról pedig, a januári vérvételemről ki volt mutatható a vashiányság, úgy érzem egyrészt amiatt mert a téli szünetben teljesen felborult az egész napirendem, fent voltam egész éjjel és nappal aludtam. Délután 4-kor keltem fel és ebédeltem amikor valaki akkor már a vacsorájára készült. A másik pedig a pánikbetegségem, ami miatt egy pánikroham után nem tudtam napokig enni.

Egyébként nem tudom mennyire számít, de 5 vérvétel közül 2 után véraláfutásom lett. Vékonyka vagyok, vékonyak a karjaim és a lábaim. Dehogy ahogy mondtam nem tudom hogy ez mennyire számít és hogy lehet e valami köze ehhez az egészhez.

A napirenden sajnos megint fel van borulva csak úgy mint télen. Fáradtnak csak nappal mondanám magamat, este energikusabb vagyok. Tudom, hogy ez nem jó és igyekszek átállni.

Annyira fárasztó ez az egész, január óta próbálom kideríteni mi a bajom a pánikbetegségemmel együtt. Megjártam mindent, kardiológus, nőgyógyász, vérvételek, vérvétel pajzsmirigy vizsgálatra, mellkas röntgen, hasi ultrahang, 2 hetente háziorvos sőt még pszichológus is mert annyira ki voltam az egésztől hogy sírógörcseim voltak minden második este. Aztán februárban átestem a covidon amitől nem javultak a dolgok mert olyan hasi fájdalmaim voltak hogy nem bírtam megmozdulni és már sírva ordítottam hogy kezdjenek velem valamit. Utána 2 héttel megjelentek a cseresznyemagnyi nyirokcsomóim tetszerte amik kemények és fájdalmatlanok. Erre is eltelt pár hónap hogy rájöjjünk miért vannak ott, végül a dokival arra jutottunk hogy valószínű covid műve és ne aggódjak miattuk ha nem változnak meg. Bár lassan fél év után még mindig itt vannak és nem változtak. Biztonság kedvéért elküldtek egy hasi uh-ra hogy megnézzék a lépemet és a májamat. Pipa.

Most hogy itt a nyári szünet volt legalább 1-2 hónapom nem arra gondolni hogy mi a f*sz bajom lehet és végre megszabadulhattam a pánikrohamaimtól is. De most itt vagyok újra ezekkel a véraláfutásokkal és nem tudom miért vannak ott és már megint akkora idegben vagyok hogy nincs étvágyam.

Bocsánat a hosszú szövegért, remélem azért segít valamit rálátni a helyzetemre. Köszönöm az eddig válaszokat.

2022. aug. 9. 16:27
 6/12 A kérdező kommentje:
11 óra van és megjelent kettő új a lábamon ☹️☹️
2022. aug. 10. 23:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem mész orvoshoz? Valami vérképzési problémád van pl leukémia
2022. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem gondolnék azonnal a legrosszabbra, pár hónapja a vérvételem jó volt😭😭
2022. aug. 12. 00:16
 9/12 A kérdező kommentje:
már majdnem teljesen eltűnt az összes :D
2022. aug. 14. 02:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Elmentél orvoshoz?
2022. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!