Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ízületi Porckopásra van...

Ízületi Porckopásra van valami ötletetek ami enyhíthetné a fájdalmát?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak ízületi porckopása van.Fáj a térde, forgója lábszára. Protézist kellene neki beültetni, de még nem lehet (ill. lehetne)mert még fiatal. 45 éves és ezek a protézisek, azt mondta a doki, hogy tizen egynéhány évig jók és cserélni nem lehet, bár nem értem miért de rendben. Barátnője ajánlott egy orvost aki adott a térdébe egy szurit, egy zselés anyagot ami kitölti a kopott területet, állítólag olyan az anyaga, mint ami hiányzik onnan. (pontosan nem tudom mi az) közel 100.000ft-ot rá költött és mégis csillagokat lát a fájdalomtól, csak pár napig volt hatásos. Azt mondta a doki, "ezzel együtt kell élni", de ezzel nem lehet, őrületes fájdalmai vannak. És persze már volt Súlyfürdőn, masszázson, termál vizes kezelésen, krémeket írtak fel neki, nagyon erős fájdalom csillapítót de semmi. Abban kérném a segítségeteket, hogy ha az ismeretségetekben van valaki aki (sajnos) ilyen problémával küzd, nem azt mondom, hogy gyógymódot, csak valami tippet szeretnék kérni mivel tudná legalább enyhíteni, vagy elviselhetőbbé tenni a fájdalmát és ne szenvedne ennyire, azért még nagyon fiatal ahhoz, hogy tönkre menjen teljesen!!:(


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 23. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Igyon meg édesanyád naponta 2x1 evőkanál almaecetet pohár vízben. Az én fájdalmaimon lényegesen csökkentett. De folyamatosan, minden nap használja.

[link]

2010. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. szept. 23. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:
21.44-nek! Az ORVOS által felírt kalcium lerakódott az izülteimeben! Majdnem megőrültem a fájdalomtól. Az almaecet segített, a maradék kalcium pedig a szemétbe került!
2010. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még kicsit bizonytalan ez az almaecet dolog, mert az előző válaszadó pont a savakat említette problémaként, és édesanyámnak amúgy is magas vagy sok a gyomorsava. Annak ellenére is próbálja? Mivel ketten is írták már, hogy jó akkor biztos van benne valami.


Továbbra is várom a válaszokat!

2010. szept. 24. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Az almaecet 90/!!!/ féle összetevőt tartalmaz. Egyik nagyszerŰsége a sok közül abban rejlik, hogy szabályozza a szevezet sav-bázisát. Olvass róla többet és ne féljetek használni. Csak nyerhettek vele!
2010. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én már nem tudom!:S Kipróbálta az almaecetet, de nagyon ég tőle a gyomra. Azért köszönöm szépen mindenkinek! És ha esetleg van még valami írjatok nyugodtan!
2010. szept. 27. 19:27
 7/8 anonim válasza:

Én most jöttem ki a kórházból.Igaz egész más térdműtét miatt voltam bent,de mellettem 2 protézises is feküdt.

Azt mondták kb 2 évet kell várni egy protézisre. Én úgy tudom ha már kapott egyszer a beteg akkor azt egy idő után cserélni is kell és ekkor már rugalmasabbak az orvosok.

Lehet,hogy a jegelés egy rövid ideig segítene.

Az égő gyomorra annyit tudnék mondani,hogy próbáljátok meg gyomorvédővel!Az orvos biztos szívesen felír.De vény nélkül is lehet kapni(drágában és kisebb mennyiségben.Ebből több tabletta bevételével ellehet érni az orvos által felírt mennyiséget).Pl. ez a tabletta(Camatel) kárt nem okoz régen 900 mg-vel tesztelték napi adagnak és senkinek semmi baja nem lett.

Azért a napi 40mg egy átlag esetben elég szokott lenni.

:)

2010. okt. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szépen a választ!:)


Igazából egy hete fel keresett egy másik orvost. Ő meg azt mondta neki, hogy igen van porckopás is, de nem ez a fájdalmának a fő kiváltó oka. Szerinte egy ízületi gyulladásról van szó. Most járja az orvosokat, mert el küldte nőgyógyászhoz, fül-orr gégészetre, ultrahangra, fogorvoshoz.. tehát mindenhova.


De már nem hisz benne, hogy tudnak rajta segíteni sajnos!:( végül is, hogy is bizakodjon az ember, mikor minden orvos mást mond??? :S


És köszönöm az almaecetes tippeket, issza folyamatosan, de sajnos semmi haszna!:( Borzalmas és mélyen fel vagyok háborodva, az erős fájdalomcsillapítók sem érnek már semmit, NEM HISZEM EL, hogy nincs mit tenni! :S

2010. okt. 12. 12:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!