Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vállizületi kopás?

I.B.T. kérdése:

Vállizületi kopás?

Figyelt kérdés

Voltam pár hónapja ortopédusnál. Készített röntgent. Szerinte nincs semmi probléma a váll izületemmel vagy a csontokkal csak be van gyulladva a körülötte lévő lágyszövet. Adott gyógyszert és kenőcsöt illetve pihentettem (kar felkötözése, minimális terhelés). Nem használt. El akarok menni egy másik kórházba másodvéleményt kérni és azt üzenték, hogy kérjem el a röntgen leleteket. Viszont ott a radiológiai véleménynél áll, hogy arthritis-em van. Most ilyenkor mivan?

Nagyon reménykedem abban, hogy a másik orvos tud segíteni a bajomon.



2022. aug. 17. 14:34
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Arthritis lehet, hogy csak a kérdés volt, hogy mire irányul a röntgen, ehhez látni kellene a radiológusi leletet.
2022. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ott a radiológiai véleménynél áll, hogy arthritis-em van."

Ezt leírnád szó szerint?

Szerintem csak irányadó diagnózisról beszélünk, ami azt jelenti hogy mit kell keresni/vizsgálni.

2022. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kopás artrózis, az artritisz izületi gyulladás.
2022. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A következő áll a leleten:

Bal váll AP + axiális felv

Humerus fej kontúrja ép.

Bal vállizületi rés megtartott.

AC ízület mérs. kiszélesedett.


Vélemeny:

AC arthrosis

2022. aug. 17. 16:15
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát én is radiológián dolgozok, de ilyen leletet még nem láttam, legalábbis, hogy csupán egy mérsékelt kiszélesedésből arthrosisra következtetnek, hát lelkük rajta, végülis radiológus nem vagyok.
2022. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jajj remélem nincs porckopásom 25 évesen xd
2022. aug. 17. 18:39
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát ez lehet egy régebbi sérülés miatt is vagy egy hosszan tartó gyulladás miatt is, nem számít hány éves vagy.
2022. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!