Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell covidöntesztet...

Hogyan kell covidöntesztet elvěgezni nyálból,vérbõl,és hova kell elküldeni,ha Németországba akarok menni kórházi látogatásra egy családtaghoz?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogyan,milyen öntesztet vegyek a fent emlitett módszerekkel,ami nem orrba turkálós,és megadja a kért QR kódot,amit Němetországban is elfogadnak.Kaptam egy osztrák linket,antigénteszthez elküldeni,de nem tudom,az jó-e a nyålból-vérbõl vett minta elküldésére,ha itteni tesztet veszek.Van-e ilyen magyar nyelvü oldal,is ahova elküldhetem,és külföldön is elfogadják eredményt?

2022. aug. 19. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem itthon csináltatnék, hanem kimennék az osztrák-német határig, és vagy osztrák oldalon (ha a németek az osztrákot elfogadják), vagy Németországban csináltatnék, de előtte megkérdezném, hogy ott, a konkrét helyszínen, az adott kórházban, a németek mit fogadnak el.
2022. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell teszt beutazäshoz
2022. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi a túrónak?

“ Ab Samstag, 11.06.2022, werden sämtliche COVID-19-Einreisebeschränkungen nach Deutschland vorläufig aufgehoben. Ab diesem Zeitpunkt sind Einreisen nach Deutschland wieder zu allen Reisezwecken zulässig (auch zu Tourismus- und Besuchsreisen). In der Volksrepublik China ansässige Personen benötigen jedoch auch weiterhin einen wichtigen Grund zur Einreise nach Deutschland (Gegenseitigkeitsvorbehalt) – dies gilt nicht für in der Volksrepublik China ansässige deutsche Staatsangehörige. Für die Einreise nach Deutschland ist keine Vorlage eines Impfnachweises, Genesenennachweises oder Testnachweises mehr erforderlich.”


[link]

2022. aug. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Német kórházba megyek látogatni,oda kell teszt.
2022. aug. 19. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Korhäza välogatja, nälunk pl helyben lehet tesztelni lätogatäskor. Elözö melohelyen is lehetett helyben tesztelni...
2022. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt elvileg van részletes tájékoztató, önállóan elvégzett nem fogadnak el, ha jól gondolom. Laborosból PCR, esetleg antigén teszt elfogadott.


Synlab csinál PCR-t, nekem nyálból vettek.


[link]


PCR drágább, 24 órás garanciáért nem érdemes fizetni külön. Synlabnál nem látok antigén tesztet, de az orrgaratos, viszont kb. fele ennyibe kerül.


Otthoni olcsóbb gyorstesztek általában igG-igM antitest gyorstesztek, és csak annyit árul el, hogy van-e olyan védettséged, amit ez mérni tud (nálam 2 Sinopharm után negatív lett, barátnőmnél mutatott védettséget 2 Sinora). Fertőzőképességet nem mutat ki, ezért nem is valószínű, hogy elfogadják formálisan bárhol.

2022. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtok valami magyar nyelvü appot,ahova el lehet küldeni antigéntesztelést?
2022. aug. 19. 13:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez a kórház 24 órás antigéntesztet,vagy48 órás PCR tesztet fogad el.
2022. aug. 19. 13:10
 9/9 anonim ***** válasza:

De arra figyelj, hogy szerintem a legtöbb helyen az önteszet nem fogadják el. Németeknél minden városban van tesztcenter, nem tudom most ingyenez-e, de ha nem, akkor is kb. 8 euró max. Azt ne kérdezd, hogy hol hogy csinálják, mert minden állomáson más.


Amikor nekem a munkába kellett, akkor az egyik orrból vett mintát, egész óvatosan, aztán elmentem egy másik helyre pár kilométerrel arrébb, ott meg torokból vettek mintát.

Általában 10 percet kellett várni az eredményre.

2022. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!