Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikumot ha osszetorve...

Antibiotikumot ha osszetorve veszem be, ugyanugy hat?

Figyelt kérdés

Osszetorve alatt kis reszeket ertek, nem teljesen por, de mintha osszeragtam volna akkora darabokra tornem.

Igen, tudom, hogy ugy szar ize van, de ez a resze nem izgat, nem tudok lenyelni egy ekkora tablettat es be kene vennem :(


2022. aug. 19. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha filmtabletta vagy kapszula, akkor nem szabad összetörni. Ha "normál tabletta", akkor összetörhető. Nézd neg a használati utasítást!
2022. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad, mert így szinte azonnal felszívódik. Az a lényege, hogy fokozatosan szívódjon fel.
2022. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, be lehet úgy venni, én két kanál között összetöröm (valamiért kanállal jól össze lehet törni) és lekvárral keverem.
2022. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a gyógyszerészt, de nekem eddig mindegyiket be lehetett venni összetörve is.
2022. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sankarea válasza:
100%
Vannak por antibiotikumok is,nemrég szedtem én is esetleg,ha egyezik a hatóanyag mennyisége és a célterület, ,kérhetnél azt a dokidtól nekem először Augmentin tablettát írt volna fel de mondtam neki nagyon nagy szemű nem tudom lenyelni,így írt fel Aksolint ami viszont por alapú :) ezek alapján ami nálad van sem tartom kizártnak,hogy nem lehetne porrá zúzni
2022. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kemeny tabletta, nem az bevonatos fajta.
2022. aug. 19. 12:57
 7/12 A kérdező kommentje:
A hasznalati utasitas igazabol annyit ir, hogy az 500mg-os felbetorheto (ez van nekem), es ugy beveheto, nyilvan olyan extrakat nem ir, hogy osszezuzhato-e.
2022. aug. 19. 13:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia én bevettem anno a fromilidet osszetorve olyan beteg voltam hányinger minden soha többe nem venném be. Sajnos a kis szemueket tudom csak bevenni
2022. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan összetörheted, én mindig így veszem be és ugyanúgy hat.
2022. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
59%
Amire nem írja, hogy összetörve bevehető, azt nem szabad összetörni. Ha ilyen kell, akkor olyat kell feliratni.
2022. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!