Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkezdtem dadogni. Mitől lehet?

Elkezdtem dadogni. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Azt vettem észre, hogy kb 1 hónapja elkezdtem dadogni és egyre csak rosszabb. Nem tudom van-e erre szakkifejezés, de néha nem is dadogás, hanem mintha nem tudnám kimondani a szót és csak tartom a számat, amivel már megformáltam a szó kezdőbetűjét, viszont nem jön ki a mondanivalóm (bocsánat, ha furán fogalmaztam, nem tudom jobban körülírni)

Nagyon zavar ez is és a dadogás is. Rettentő kellemetlen, legtöbbször nem is idegenek előtt jön elő, hanem pl, amikor a szüleimmel beszélek.

Mi miatt lehet ez? Vagy mit tudnék kezdeni vele? Kezdek ráparázni…



2022. aug. 21. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez is dadogás. Van tónusos és klónusos dadogás. Az egyik pont olyan, mint amit leírsz,görcs a szó kimondásakor. Magyarul nem bírod kimondani.

A másik típus a klasszikus ismételgetés.

2022. aug. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszönöm. Esetleg hogy mitől alakulhatott ki és mit tehetnék ellene?
2022. aug. 22. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Mindig valami traumához kötik. De én pl 4 éves koromtól dadogtam. Azt se tudták,mitől van,és azt mondták, sose múlik el. Kisegítő iskolába akartak küldeni.

Természetesen nem így lett, a dadogásom elmúlt felnőtt koromra,és főiskolát végeztem.


A logopédus, aki foglalkozott velem,nem tudott se magyarázatot adni,se kezelni.


Szóval neked sem tudok segíteni sajnos...:(

2022. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Rájöttél azóta, hogy mitől volt? Elmúlt már, kérdező?
2023. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!