Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülés és vérnyomás?

Gerincferdülés és vérnyomás?

Figyelt kérdés

Szerintetek, w gerincferdülésem mennyire befolyásolja a vérnyomást? Egy 21 éves lány vagyok, akinek 10 éves kora óta van gerincferdülése, és idén nyáron annyira elkezdett fájni, hogy az csuda... Teljesen depresszióba estem. És folyamatosan merem a vérnyomásom, mert teljesen olyan érzésem van, hogy a szivemmel lenne valami baj. Pedig Juli 14en voltam EKG-n és ott nem mutatott semmit sem (anyumek és a keresztanyum(aki eü-s(fogászat asszisztens), hogy ott mutatott volna valamit, ha baj lenni)(vagy legalábbis nem szóltak az orvosi hogy baj lenne,és a házi orvos sem szólt, hogy baj lenne).

Ma estére felment a vérnyomásom 140re pulzusom 80valamennyire. És onnan lejjebb sehogy sem ment le. Szerencsére nem ment fel 150ig. A legmagasabb is 148 volt.

Tudni kell, hogy az elmúlt 3 hónapban semmit sem csináltam, ami olyan nagy házimunka lenne

(3 hónap alatt: 1× sikerült fel porszívóznom, és heti 1× 2× én pakoltam ki a mosogató gépet és teregettem ki a napi 1 kimosott ruhákat....

És ma elkezdtem anyámmal a nagytakarítás és a ruháinkat válogattuk szét....

Kérlek normális válaszokat adjátok. Aggódok az egészségemért.


Ui. Holnap megyek TSH-ra, ill lesz egy nagy laborom meg szeptember végén



2022. aug. 23. 01:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A laborvizsgálatok alapján a szakvizsgálatok mindent ki fognak mutatni. Mozogj, dolgozz, az jót tesz a vérnyomásodnak. Étkezz egészségesen. A gerincferdülésedet gyógytornával, egyebekkel lehet kezeltetni.
2022. aug. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elkezdtem 2 napja gerinctornát csinálni, hát... eléggé le vannak tapadva az izmaim


A vérnyomásom reggelre 125/85 és p75

2022. aug. 23. 07:09
 3/3 anonim ***** válasza:
De ha 10 éve van gerincferdülésed, miért nem AZÓTA jársz gerinctornára?? Vagy csinálod otthon.... 2 nap után ne várj csodás gyógyulást.
2022. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!