Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » TENS, vagy Lökéshullám terápia?

TENS, vagy Lökéshullám terápia?

Figyelt kérdés

Patellaris Tendinitis-em, (ugrótérd) van. Elkezdtem járni lökéshullám terápiára, eddig egyszer voltam csak. Ma voltam megint dokinál, ő pedig felírt nekem 10 alkalom TENS kezelést. Ez utóbbi ingyen lenne, viszont sok helyen azt írják, hogy csak fájdalomcsillapításra jó. A lökéshullám pedig 12 500 Ft egy alkalom, 5-6x kéne menni, de állítólag a gyógyulást segíti elő, viszont a kezelés után pár napig még jobban is fájnak a térdeim mint előtte. És most el kéne döntenem melyikre menjek.

A döntésem segítése érdekében, azoknak várnám a tapasztalatait, akik már részt vettek legalább az egyik féle kezelésen. Bevált, segített ez a módszer ízületi fájdalmak esetén?



2022. aug. 25. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A műtött térdemet tökre szétverte a lökéshullám, 3 napig kék-zöld volt és fájt. Többet nem mentem. A Tens pedig a derekamra szart se ért.
2022. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ez remek 😀
2022. aug. 25. 15:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha esetleg később valakit érdekelne.... Végig csináltam végül a lökéshullám terépiát, és nagyon sokat segített! Már mindent is próbáltam ezelőtt, gyógytorna, csaontkovács, kollagéninjekció, de ez az első ami tényleg javulást hozott. 2 napja volt az utolsó alkalom, már majdnem teljesen tüntemnetes vagyok. Azt mondták, hogy 2-3 hét múlva elvileg teljesen jól leszek. Nem tudom, hogy ez tényleg így lesz-e, kissé már szkeptikus vagyok, de az kétségtelen, hogy regneteget segített.
2022. szept. 14. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!