Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjjel elzsibbadó karok?

Éjjel elzsibbadó karok?

Figyelt kérdés

Szóval 1-2-3 hónapja éjszakánként elzsibbadnak a karjaim. Főleg a bal (ill. tulajdonképpen mindig az). De napközben is néha, akkor meg inkább a jobb. Az éjszakai az borzalmas. Nem találom (nem érzékelem) a karom, kapkodok jobbra-balra, múltkor véletlenül találtam meg, a fejem fölé volt hajtva (ami fura, mert nem szoktam soha úgy aludni). Ilyenkor iszonyúan rémült vagyok, meg nagyon nehezen jön vissza bele az élet.

Magas vérnyomásom van, kezelik. Pajzsmirigybeteg vagyok, kezelik. Voltam mellkasröntgenen, minden oké. Pszichiátriai betegségeim is vannak, kezelik.

A magas vérnyomásra, a pajzsmirigy betegségre és a pszichiátriai betegségekre szedek gyógyszert.

50 év körüli vagyok.



2022. szept. 2. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan halnak bele magas vérnyomásba függetlenül attól, hogy kezeltetetik. A bal oldali zsibbadás szív problémára utal többnyire. Meg van a veszélye, illetve könnyen lehet szívinfarktus előjele is.
2022. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1

Köszi. Kicsit tartottam attól, hogy nem véletlen, hogy mindig a bal karom zsibbad. Akkor irány a kardiológus, gondolom?

2022. szept. 2. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell rögtön szívinfarktusra gondolni. Ha ez rendszeres és már jó ideje tart de még életben van a kérdező akkor esélyesebb hogy nyaki gerinc probléma.
2022. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyaki gerinc is lehet.
2022. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fuh, köszi 3-as és 4-es nektek is.


Beszéltem az egyik barátnőm anyukájával, aki kardiológus és azt mondta, hogy 99 százalék, hogy nem szívprobléma, hanem mozgásszervi probléma. :)


És valóban, borzalmas a matracom és valóban, beteg a gerincem (poszt-Scheuermann).


Szóval ááá, nagyon megkönnyebbültem.

2022. szept. 2. 16:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt is mondta a barátnőm anyukája, hogy infarktus gyanú esetén napközben, terhelésre lép fel zsibbadás (ilyen nekem meg egyáltalán nincs).
2022. szept. 2. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!