Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha szakrendelésen nem látják...

Ha szakrendelésen nem látják el a betegeket, fel lehet őket jelenteni, vagy magánszemély tehetetlen úgyis orvosokkal szemben?

Figyelt kérdés

Azert kell magánrendelésekre járnom akár fogorvos akár nőgyógyászat vagy urulógia pl, mert nem látnak el szakrendeléseken vagy szándékkal kezelnek félre.


Ezt csak így megtehetik? Én egyedül orvosok ellen ugysem érek semmit?



2022. szept. 10. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Senkit nem látnak el. Ilyen ez a rendszer.


Eltörtem a lábujjaimat - ami, belátom, nem épp a legborzasztóbb dolog a világon, de azért nem is kellemes -, és SEHOL nem voltak hajlandóak megröntgenezni, hogy biztosan nincs-e komolyabb gond, pl. porcleválás, vagy hasonló.

A sürgősségire nyilván nem való az ilyesmi; nem is lenne képem ezzel rabolni az idejüket az igazán sürgős esetek elől. Viszont a szakrendelésen meg nincs "akut" ellátás, ott közölték, hogy akkor először menjek el a háziorvoshoz és/vagy reumatológiára (ez utóbbi két hét múlva fogadott volna, a háziorvos meg szabin volt, és az volt a kiírás, hogy csak sürgős esetben menjünk a helyetteséhez, mert a saját betegei mellett fogad minket is a saját rendelési idejében), és kérjek beutalót a röntgenre (újabb kb. egy hónap múlvára).


Na, hát szerencsére azóta eltelt nagyjából két hét, és már sokkal jobb, ergo felesleges lenne most röntgenre rohangálni már, de hát akkor is... szörnyű. Ha lett volna valami komolyabb, az nem derül ki időben, csak amikor már gondot okoz tényleg. Az ilyen jellegű dologgal egyáltalán nincs hova menni.


Szóval, ne vedd magadra, ilyen ez, és sajnos max. a sóhivatalba mehetsz vele.

2022. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem érsz el, az orvostársadalom összefog, felesleges idő és pénzkidobás ellenük harcolni. Kiszolgáltatottak vagyunk.
2022. szept. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1 unokatesom apja meg ugy járt hogy a lapockája vagy válla tört le es mire idopontokat kapott nem tudom mikre, már rosszul forrt össze. Es asszem le is százalekolták.


Nekem a gyulladásaim ilyenek miatt hogy elkuldenek hogy semmi bajom! - mintát sem vesznek le mikroszkopi vizsgálatokra- mindig átmennek idült akkut gyulladásokba.

Lassan már vagy rákos leszek vagy ki lehet venni a méhem is ugy szétterjed.

Ha kimindottan kérek teszteket pedig megtagadják! Teszteket magamnak rendelgetek már netről hogy bizonyitsam hogy márpedig pozitív es igenis bajom van.


Es akkor nekik kell emelni a fizut? Még jobban azt hiszik hogy ők a hatalom.

2022. szept. 10. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Amúgy ez a cél. A kormány is ezt akarta elérni, hogy a magánegészségügy felé terelje az embereket.


Én pl. most beteg vagyok. Szerintem Covid, de aztán lehet nem. Felhívtam a háziorvost: az volt a válasz, hogy oda ne menjek, sok C vitamin, ha meg tesztelni akarok akkor vegyek magamnak. Magyarul: leráznak. Nem akarnak foglalkozni semmivel. Akkor kezdenek el foglalkozni veled, amikor eldurvul és kórházba kerülsz, tehát már későn.


De ha megnézed, lassan a magánrendelés is olyan lesz mint az állami, hónapokkal később kapsz időpontot. El akarsz menni kardiológushoz, talán október vége felé bejutsz. Talán! Bőrgyógyászt konkrétan december előtt nem találsz. Úgyhogy az egész egészségügy katasztrófa ebben az országban, az állami is, meg már lassan a magán is.

2022. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen magánrendelésre is 2 hónap az időpont minimum. És tényleg még őket is meg kell válogatni!
2022. szept. 10. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:
#3: Ez egy gazdag ország, hogy könnyen és olcsón gyógyítható betegekből roncsot csinálnak, de az SMA-s gyerekekre nem sajnálják a 700 milliós ellátást. Fölösleges pereskedni, nincs itt semmi látnivaló.
2022. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Az én tapasztalatom szerint az orvosok azt utálják, ha a beteg otthon diagnosztizálja magát, megállapítja a betegségét, vélelmez egy terápiát, és elmegy az orvoshoz - és mint az étteremben, feladja a rendelést, hogy ez a bajom és ezt szeretném.

Ha csak a tüneteket és az általam tapasztaltakat mondom el, és szépen hagyom, hogy a diagnózist az orvos állapítsa meg, és ő rendeljen el vizsgálatokat, vagy kezeléseket, akkor szépen halad az ügy.

[Egy mondatban leírva, nem szeretik az okoskodást.]

2022. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!