Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor is lehet vitamin hiányom...

Akkor is lehet vitamin hiányom ha rendszeresen szedem a multivitamint?

Figyelt kérdés

2022. okt. 3. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. okt. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Fasza. Hány féle vitamint vegyek még mire kiderül hogy mire van szükségem?

Valószínűleg ezt is potyára fogom megvenni mert a hajhagymák nem kapnak elég vért.

2022. okt. 3. 11:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem folyamatosan D-vitamin hiányom van, pedig a multivitamin amit szedek abban van D-vitamin. B-vitamin szint viszont nekem magas volt.
2022. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Ha pl. valamilyen felszívódási zavar áll a háttérben akkor sajnos tök mindegy mennyi vitamint szedsz. Ha konkrétan ilyen problémád van, akkor érdemes errefelé vizsgálódni.
2022. okt. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Zsírban oldódó vitamin, mint a D vitamin, csak akkor szívódik fel, ha eszel is mellé. A multivitamin annyit jelent, hogy többféle vitamin van benne, de nem ígéret arra, hogy minden szükséges vitamint optimális mennyiségben tartalmaz. Az étkezési szokásaid, szedett gyógyszereid, betegségeid alapján lehet, hogy neked az átlagnál nagyobb mennyiségre van valamiből szükséged, ezt a multivitaminok nem szokták fedezni.
2022. okt. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vérvétel nem mutatta ki miben van hiányod? Abból kellene szedned orvos ajánlata szerinti mennyiségben és a többit ne, amúgy vegyél szerves szelént és naponta 1 tabletta, nekem rendbe hozta a hajam.
2022. okt. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De nem tudom mennyi szelénre van szükségem, nem akarom túladagolni sem.
2022. okt. 10. 14:13
 8/14 A kérdező kommentje:
Még több hónapja amikor mondtam neki hogy csináljunk vértesztet, nem csináltuk meg.
2022. okt. 10. 14:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100 mcg szelén/nap elég, 200 mcg-nél már szelenózis alakulhat ki. Általában ráírják az ajánlott adagolást a termékekre, de még jobb, ha megkérdezed a gyógyszerészedet. Nézd meg azt is, hogy a szedett multivitaminod mennyit tartalmaz.
2022. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem brazildió van itthon ami tartalmazza a szükséges adagot elvileg, de nem tudom hogy 1db hány mcg szelént tartalmaz.
2022. okt. 10. 15:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!