Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy vki nagyon beteg, de mindent tud csinálni?

Figyelt kérdés

Ezen vitázunk napok óta édesanyámmal. Elmondása szerint több olyan embert is ismer, aki nagyon beteg, minden értéke szar, stb, de annyira erős az illető, hogy ugyanúgy bejár dolgozni, elmegy a családdal nyaralni, füvet nyír órákig, szóval teljes életet él, látszólag semmi baja.

Ezzel szemben nekem az a véleményem, hogy ha vki tényleg nagyon beteg, akkor komoly tünetei és/vagy fájdalmai vannak, és rosszul van, meg fekszik az ágyban és nyöszörög.

Én már 37.2 hőemelkedéssel rosszul érzem magam, nem tudom elképzelni, hogy vki tüdőgyulladással, súlyos szívbetegséggel, rákkal, vígan fürdik a tengerben, vagy nyomja a műszakokat a munkahelyén.

Fontos leszögezni, hogy nem egy kis fejfájásról, nátháról, vagy másnaposságról beszélünk.

Kinek mi a véleménye?



2022. okt. 9. 09:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem azt várom, hogy nekem adjatok igazat. Ha tudtok, mondhattok olyan eseteket, amikor ismerősötök végstádiumos rákkal még elment nyaralni, vagy 39 fokos lázzal túrázni, vagy hasonlók.
2022. okt. 9. 09:17
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En ugy gondolom, nem lehet egyseges semat rahuzni mindenkire. Nem mindenki egyforma, mas a fajdalomkuszob is. Vannak, akik labon hordanak ki infarktust, mas meg agynak esik egy kis megfazassal is.

Ilyenen felesleges vitatkozni, mert mind masok vagyunk. Ahogy idosodsz, es tobbet tapasztalsz, majd latni fogod, h nem csak a te valosagod letezik. Mind masok vagyunk. S ez igy jo.

2022. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Állapottól függ, nem személytől. Lehet rákkal egy ideig dolgozni, és lehet rákkal haldokolni. Lehet tüdőgyulladást lábon kihordani és lehet normális módon feküdni. Nem érdem a testünkre nem hallgatni.
2022. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Több embert láttam, hogy nagyon rossz egészségi állapotban is hajtotta magát, ha egy kicsit jobban volt, máris ment, tett-vett. Szerintem ez nagyon káros és másoktól elvárni, hogy betegen dolgozzanak is nagyon káros, de nem példa nélkül való. Időnként még olyan is előfordul, hogy az orvos nem talál magyarázatot a panaszokra és azt mondja, hogy hát maga teljesen egészséges. Ilyenkor sincs választása az embernek, hogy otthon éhen hal, vagy megpróbál mondjuk egy könnyebb munkát keresni, ahol nem tűnik fel, hogy nem 100%-on megy, hanem inkább 20%-on. Egy idő után a táska állandó tartalma lesz, amivel bír dolgozni: fájdalomcsillapító, nyugtató, koffeintabletta, stb.
2022. okt. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mamám rákbeteg volt,a kemoterápia alatt fel se bírt kelni az ágyból,lassan felemészte a betegség.Amíg tudott dolgozott,a végén már fekvőbeteg lett,nem tudott semmit csinálni,pár éven belűl el is vitte.


A lányom apja is rákos,injekciós kezelést kapott kemoterápia helyett,1 hetet töltött kórházban,amíg megfigyelték hogy reagál a szervezete a kezelésre,hazaengedték,a következő héttől már dolgozott.


Mindkettő rákbetegség,mégse lehet összehasonlítani őket.


Általánosítani nem lehet,vitázni pedig felesleges.

2022. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, akinek pangásos szívelégtelensége van, de mindent próbál csinálni a kertben is, igaz, hogy olyan is volt, a mentőt kellett kihívnia, de addig csinált mindent. Ha előbb abbahagyja, akkor bírja a munkát.
2022. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
A betegség maga nem mindig hátráltató tényező, csak a TÜNETEK, amikkel jár. Vannak autoimmun betegségek, amik kis szarságok, de annyira le tudják rontani az életminőséget, hogy az embernek élni sincs kedve/ereje, míg sok daganatos betegség csak a végső stádiumban derül ki, és sok éven át panaszmentes.
2022. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!