Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Néhány órával ezelőtt tudtam meg,hogy a mamám kórházba került.Annyit tudok,hogy a mentők vitték be,rosszul érezte magát és görcsölt.70 éves már régóta köhög napi rendszerességgel.Hiába mondtam neki és is és mások is hogy menjen el orvoshoz hallani se akart róla.Nagyon félek,hogy valami baja lesz.Nekem a szüleim 6 éve elváltak,és ő helyettesíti anyumat.Főz nekünk,vasal,takarít stb.Nagyon nagyon szeretem és belehalnék ha elveszíteném....
2022. okt. 16. 07:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom a mamád. Ennyiből nehéz megmondani sajnos, hogy mi a baja.
2022. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem hogy nehéz, hanem lehetetlen. Hívd fel a kórházat ahová vitték.
2022. okt. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lehet még csak tippelni sem. Az sem biztos, hogy köze van a köhögéshez. A kórházt kell felhívnod.
2022. okt. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
No utána jártam!Azzal hívta fel az apát,hogy görcsöl a háta meg a hasa.Kijött hozzá az ügyeletes orvos adott neki injekciót de mivel nem lett jobb,ezért a mentő bevitte a kórházba.210 volt a vérnyomása és 10 felett volt a cukra(eddig egyikkel sem volt baj)ezért sem értem,hogy mitől lehet ez az egész.Ötletek?
2022. okt. 16. 08:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát, eléggé keringési problémának tűnik. A 210-es vérnyomás nagyon magas, még erősen adrenalinos állapot mellett is.
2022. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez halálos kimenetelű is lehet?Tudom,hogy elég buta kérdés de nagyon félek,hogy elveszítem
2022. okt. 16. 08:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, de jó jel, hogy eszméleténél volt, amikor bevitték. A keringési problémák általában jól kezelhetők, ha nem hal bele hirtelen az ember.

A köhögés is lehetett a keringési probléma jele, hiszen ha a szív nem működik megfelelően, vizesedik a tüdő. Nagyon hétköznpi amúgy.

A köhögés persze ezer dolog lehet ezen túl is, akár kiváltó ok is: COVID, tüdőgyulladás, ami rámehet a szívre.

Dohányzott?

2022. okt. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Soha életében nem dohányzott.Én is arra tippelnék,hogy vizes lehetett a tüdeje.3-szor volt beoltva.Nem vagyok oltásellenes de nem is vagyok mellette!
2022. okt. 16. 08:41
 9/13 A kérdező kommentje:
Először úgy volt hogy nem kell műteni aztán az orvos azt mondta hogy holnap műtik,néhány perccel ezelőtt meg telefonált a mama az apának hogy már ma megműtik az epéjét.Ekkora a baj??
2022. okt. 16. 15:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Epe probléma? Ha nem rák, akkor valószínűleg túléli tartósan.
2022. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!