Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kövérség több szempontból...

A kövérség több szempontból is egészségtelen, sok ember mégis bíztatja a kövéreket, hogy ne fogyjanak le. Miért?

Figyelt kérdés
Jó az, ha középkorúan már nehézkesen fog mozogni? A duci, husis stb kifejezések is túlságosan behízelgők, kedveskedők.

2022. okt. 22. 18:44
 1/10 anonim válasza:
72%
Van, aki erre gerjed. Ne kérdezd miért, ez nem racionális dolog.
2022. okt. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Félre érted elég erősen. Senki nem azt mondja, hogy ne fogyjon le. Hanem azt, hogy úgy éljen, ahogy szeretne. Ha nem zavarja az alakja, akkor ne érezze magát rosszul az olyanok miatt, mint te...

De ha nem boldog, akkor igen, tegyen a változásért.

Mindenki úgy jó, ahogy van és senki nem tartozik elszámolással se feléd, se másnak. Ha ő ezzel akar küzdeni 50 évesen, neked semmi közöd hozzá.

MIért zavar az téged, hogy mások hogy élnek??

2022. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2. Hagyd a kártékony polkorrekt dumát. Sosem sértenék meg senkit, de nem is áltatom őket, hogy minden rendben van. Hiszen az erős túlsúly nagyon nem egészséges! Zavar, ha valaki sokat iszik, és tudom, hogy előbb-utóbb függő lesz, tönkremegy a mája, aztan az élete. Ugyanígy van a túlsúllyal.

Egy kövér 30 éves megnyugtatja magát, hogy majd változtatok, lefogyok, de ez a kor előrehaladtával egyre kevésbé lesz megvalósítható. Komoly túlsúllyal rosszak lesznek az izületei, sportolni sem nagyon fog tudni. De a hülyék dicsérik, simogatják, menj tovább a lejtőn, és ezzel némi képzavarral élve az akaratgyengeséget erősítik bennük.

A duci gyerekkoromban 5-10 kiló pluszt jelentett, ma 50-70-et.

Az egészségügyi okokból (pajzsmirigy stb) elhízott embereket még inkább sajnálom, mert ők szinte esélytelenek a küzdelemben.

2022. okt. 22. 21:14
 4/10 A kérdező kommentje:
1: oké, ezt értem és elfogadom, ízlések és pofonok. De az egészségtelen életmódot elősíteni valakiben, az önmagában akor is gáz.
2022. okt. 22. 21:15
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem érdekel. De ami félelmetes, hogy látszik, hogy milyen megterhelő nekik, és nem zavarja őket.

Lassúak, egy lejtőn! liheg, hogy ne siessünk annyira - nem sietünk, de egy 3 km-es túrácskát ne 5 órán keresztül járjunk már, bsszus. Egyébként sem lépcsőzünk - azt mondjuk nem is bírnák. Stb.


Én nem tudnék így élni - főleg, hogy közben megy a panaszkodás a súlyukra. Dehát, ő "próbál" fogyni - és este fél kiló tésztát betol, mert éhes.


Maradjon kövér, persze, de engem ne fárasszon a hülyeségeivel.

2022. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

„Félre érted elég erősen. Senki nem azt mondja, hogy ne fogyjon le. Hanem azt, hogy úgy éljen, ahogy szeretne. Ha nem zavarja az alakja, akkor ne érezze magát rosszul az olyanok miatt, mint te...”


életemben nem találkoztam még olyan kövér nővel, akit ne zavart volna az alakja. és legtöbbször a frusztrációjukat másokon vezetik le.

vagy folyamatosan sajnáltatják magukat, és egyfolytában tanácsot kérnek, de persze semmit nem fogadnak meg, és betolnak 3 kakaós csigát.


egyébként a hozzászólásod annyira tipikus, hogy hihetetlen. pont az ilyen kifogáskereső mellébeszélő hozzáállás miatt néz ki a magyarok többsége úgy, mint az okadék.

tetszik, nem tetszik a kövérség nem normális és egészséges dolog. ez nem azt jelenti, hogy kezdjük el piszkálni a kövéreket, de lassan már ott tartunk, hogy nem lehet leírni vkiről, h kövér, vagy h nem tetszenek a kövér nők, mert megy a hiszti.

a kérdező amúgy semmi felháborítót nem írt, még csak a kövérekről sem írt rosszat, de máris nekiesel, h milyen ember, az agyam eldobom. esetleg szintén kövér vagy, azért vagy ilyen érzékeny virágszál?


egyébként elárulom neked, a magyar egész EU egyik legelhízottabb népe. de statisztikák nélkül és meg lehet állapítani, végigsétálok a városon, és kb. az összes ember dagadt vagy alaktalan, látszik h sportot normális táplálkozást hírből sem ismerik.

2022. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A 2-es véleményt támogató szavazók, szereintetek jó az, ha a túlsúly ártalmait csak az orvosi rendelőben, egyéb súlyos egészségi problémák esetén hallja meg a túlsúlyos ember? Elég erre csak az orvos? Nem kellene, hogy a közbeszéd része legyen, mint a dohányzás, ital, narkó stb? Jobb elbeszélni a dolog mellett?

Nem kell bántani, megbélyegezni őket, de támogatni, dicsérni a túlsúlyt kifejezetten káros. Ti máshogy gondoljatok?

2022. nov. 20. 11:33
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki játékfüggő, imádja napi 12 óraban tolni, annak mit tanácsoltok? Csak így tovább, tegye tönkre az egzisztenciáját, kapcsolatait, családjat, mindent, ami ezzel jár?
2022. dec. 10. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is azért, mert a magyarok világbajnokok kifogáskeresésben és mellébeszélésben, na meg lustaságban, és még elég irigyek is.

Ha ők magukat dagadtak, alaktalanok, akkor nem akarják, hogy más lefogyjon, izmos legyen.

Nekem van egy idősebb 110 kg-os ismerősöm, aki egyrészt meg akarta magyarázni, hogy csak karácsony táján tud egészségesen enni (:D), a másik meg, hogy amikor mondtam, hogy szálkásból kicsit izmosodnék, beszólt, hogy nem természtes ha valaki izmos. Na ez jól le is írja, milyen szinten van az átlagmagyar.

Aztán a csapból is ömlik, hogy fogadd el magad, akkor is a lépcsőre is képtelen vagy lihegés nélkül felmenni.

Őszintén szólva nekem is nagyon negatív tapasztalatom van a kövér nőkkel. Egyszerűen belebolondulnak az önbizalomhiányba. Volt olyna kövér női főnököm, aki mindenkit utált, de különösen a vékony sportos fiatalokat. na vajon miért?:D

2023. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy 1. Mondja, ez indít be. Szeretek kövér lenni, és partnerem3n is azt szeretem ha kövér. 22f
2023. márc. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!