Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek ezek a kiütések?

Mitől lehetnek ezek a kiütések?

Figyelt kérdés

Augusztus végén a testvéremen elkezdtek kiütések megjelenni, amik annyira viszkettek neki, hogy el is kaparta őket. Szeptember eleje körül kértünk is neki időpontot bőrgyógyászatra, októberre kapott is (de ezt nem részletezem, mivel hozzá sem értek, nem hogy megnézzék a kiütéseket). Szóval hetek múltán volt a karján, lábán, hasán, az ujjai között, de még a homlokán is.

Szeptember közepére rajtam is megjelent egy-egy, amikor otthon töltöttem egy hetet. Nyakamon, karomon és a combomon volt egy (1) darab. Én nem vakarom ezeket így kb 5-7 nap alatt elhalványultak. Azóta hétvégente, ha itthon vagyok megjelenik még egy-kettő. Eleinte nem is zavart, majd októberben kiderül mi ez (nem derült). Aztán egyszer a hasamon jelent meg legalább öt darab, ami két-három napon belül jobban bepirosodott és kifejezetten égett néha. Kicsivel több, mint egy hét alatt elmúlt. Aztán a múlt hétvégén megjelent négy a lábamon, amik ugyanúgy két-három nap múlva komolyabban nézett ki. Olyanok voltak, mint a véraláfutás vagy valami. Már halvány rózsaszínek szerencsére, de jelent meg egy új ma estére, a könyökömnél. Néhány darab volt anyunkon is.

Jellemző az is, hogy estére jelenik meg, talán egyszer fordult elő, hogy délőtt. Csak otthon.

A kiütések olyan pirosasak, kb 1-1,5cm


Bőrgyógyászaink jó munkavégzésének hiánya miatt titeket kérdezlek, hátha tudtok segíteni


Eddig gondoltunk ágyipoloskára, mosószerallergiára stb



2022. okt. 22. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ágyi poloska éjjel csíp, a mosószerre meg mért lennétek mindannyian egyszerre allergiásak? Lehet még rüh vagy tetű is. Akár a háziorvosotok is tudna segíteni, ha felkeresnétek.
2022. okt. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Elment bőrgyógyászhoz, időpontra, és meg se nézték? Ezt hogy?


Amúgy szerintem rüh.

2022. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Hát fene a gusztusotokat, hogy 2 hónapja tele vagytok ágyi poloskával vagy bolhával, vagy egyéb rovarral, és még nem hívtatok ki rovarirtó szakembert!

[link]

2022. okt. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is pont ez volt augusztus elejétől. Az ágyi poloska majdnem 1 centis, azt kizárt hogy nem láttam volna soha. De bolhát, se semmi mást.
2022. okt. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bolha, tetű, vagy ágyipoloska is lehet, hívjatok ki egy kártevő írtót, majd ő alaposan körülnéz a lakásban, kiderül mi okozza.
2022. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ágyi poloska nem majdnem 1 centis, hanem 5-7 mm. És csak éjszaka jön ki, nappal megbújik a résekben.
2022. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
5mm az fél centi, 7mm majdnem 1 centi. A lényeg hogy nem nagyítóval kell keresni…
2022. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!