Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért alakul ki a fejbőrömön...

Miért alakul ki a fejbőrömön pontosan ugyanott pattanás?

Figyelt kérdés

Kb egy éve minden héten ( van hogy egy hét kimarad de akkor következő héten) a jobb és bal fülemtől felfele kb 2 cm távolságra kialakul 1-1 fájós gyulladt pattanás, mind a két oldalt.


Ami szinte hihetetlen, hogy minden alkalommal pontosan ugyan ott.

Néhány nap alatt elmúlik és egy hét múlva ugyan ott kialakul.


Olvastam arról, hogy okozhatja sampon, de az utóbbi egy évben 6-7 féle sampont próbáltam. Időszakos hajhiányt is eredményez azon a ponton…


A legjobb lenne megszüntetni ezt a problémát, de engem már csak kíváncsiságból is érdekelne a biológiai magyarázat: Miért éppen centire pontosan ugyan ott alakul ki?



2022. okt. 26. 21:43
 1/1 anonim válasza:

Én is arra tippelnék, hogy valami irritálja, de ezt persze a sampon nem magyarázza. Én arra gondolnék, mivel nagyjából szimmetrikus az emberi fej, hogy fejhallgató, sapka, vagy ilyesmi is állhat a dolog mögött, nem tudom, használsz-e ilyeneket. Nekem régen nagymamámnál a párnától lett mindenféle különböző bőrproblémám, tehát esetleg ágynemű is okozhatja.

Amúgy ugyancsak amiért szimmetrikus a fej, szerintem (bár nem kutattam utána) az ellentétes oldalon ugyanott hajlamos rá a bőr (például vékonyabb mint pár centivel arrébb).

2022. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!