Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire káros füstölőt...

Mennyire káros füstölőt használni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben kezdtem el naponta olyan 1-2x használni. Főképpen "Satya", "Goloka" és "Vijayshree" márkájukat, amik közül néhányra az van írva, hogy természetes anyagokból készültek.


A kérdésemnek a második fele az az lenne, hogy az ilyen "természetes" anyagokból készültek mennyire veszélyesek az egészségre, illetve honnan tudom eldönteni, hogy melyik káros, melyik nem?


Esetleg tudtok valami jó praktikákat, hogy hogyan tudnám egészségesen használni őket? Mennyi időközönként és hogyan?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. okt. 29. 15:42
 1/1 Zcom09 ***** válasza:
100%

Az hogy miből készül azt csak a gyártó tudja, de amit mind tartalmaz egyfajta fa reszelék, kötőanyag, illatosítószer.


Alapvetően egyik sem termel mérgező füstöt. Mármint ha magát a füstöt nem vesszük mérgezőnek. Mivel az égéstermékek között vannak rákkeltő anyagok bizonyos mértékben veszélyesek és irritálók lehet. Ez érvényes minden fajta füstölőre. Ezen kívül más egességkarosító hatásuk nincs nagyon (kivéve ha van más hajlamosító betegsége valakinek pl. asztma).


Nem találtam nagyon definitív választ arra hogy napi mennyi a max. De legtöbb helyen kettőt (közepes méretűből) láttam, ha viszonylag jól ventilált helységben használják őket.


Ezeken túl nem hiszem hogy az egyik károsabb lenne a másiknál. Azt meg pláne kétlem hogy csupán a dobozon található infókból biztosra lehessen megállapítani hogy melyik jobb vagy rosszabb.

2022. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!