Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fültisztításra van valami...

Fültisztításra van valami tényleg hatékony módszer házilag?

Figyelt kérdés

Úgy éreztem, túl sok a fülzsír, ezért volt olyan h@lye, hogy egy fecskendővel próbáltam meg itthon kimosni, ahogy az orvos szokta, csak ez a fecskendő 5-öd akkora volt.. természetesen csak beljebb toltam, most a bal fülemre elég tompán hallok.

El tudom távolítani itthon (paraffin olaj? hidrogén-peroxid?), vagy várjam ki a hosszú hétvégét és a fül-orr-gégészet a legbiztonságosabb?



2022. okt. 30. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Várd ki a fül-orr-gégészetet. Semmit se tegyél már bele. Esetleg meleg sópárnát rakhatsz rá kívülről.
2022. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Mezei étolajat csepegtess, majd egy-két óra múlva vízzel kiöblíted.
2022. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Holnap legalább délig nyitva lesznek a patikák. Vegyél akustone fülspray-t. Nekem ebben a helyzetben sokat javított, még eljutottam a fül-orr-gégészhez. Az orvos nekem a sima zuhanyt javasolta (hajmosáskor), illetve azt, hogy évente keressem fel és akkor kitisztítja a fülemet. Ez pár éve így megy, azóta nincs gond.
2022. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is azt javasolta doki,amit a 3 es írt.
2022. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

@19.28: szerencsére étolaj van itthon.. langyosítjam vagy szobahőn is jó?

Az étolaj feloldja a zsírt?

2022. okt. 30. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne tegyél étolajat a füledbe. Nem arra való.
2022. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2022. nov. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam tegnap orvosnál, ismét elmondta: SEMMI nem való a füledbe, se spray, se pálcika, semmi. Ameddig az ujjad beér, addig tisztíthatod esténként, máshogy nem.
2022. nov. 3. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!