Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 hónap alatt 9 kiló hízásnak...

2 hónap alatt 9 kiló hízásnak milyen okai lehetnek, ha nem kezdtem el többet enni? Érdemes elmenni ezzel kivizsgálásra? 39/N

Figyelt kérdés

2022. nov. 4. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen menj el vele orvoshoz!

Okozhatja pajzsmirigy-alulműködés, kezdődő diabétesz, hormonzavar és még sok minden más is, de mindenképpen érdemes lenne utánajárni.

2022. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a választ!
2022. nov. 4. 11:17
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

A diabétesztől pont nem hízik.

Ez furcsa, még célzott hízókúrával is furcsa lenne. A pajzsmirigyműködés se csökken ilyen hirtelen. Biztos, hogy nem történt semmi változás, mégiscsak több vagy hizlalóbb evés, esetleg piálás, kevesebb mozgás, új gyógyszer? Pontosan mérted?

2022. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Két hónap alatt 9 kiló az egy célzott hízókúrával érhető el, de ahhoz napi minmimum 3-4000+ kalória kell.
2022. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Étkezésben nem történt változás. Sportban annyi, hogy heti 1 úszás elmaradt. Indokolatlan ez a mértékű hízás, ezért is ijedtem meg. Köszönöm, mindenképp felkeresem a háziorvost.
2022. nov. 4. 11:30
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Számít az az 1 úszás is, ha nem is ennyit. Valamit csinálj helyette. Még lehet a mellékvesekéreg-hormon túltermelés miatt is (Cushing szindróma). PCOS is szóba jön.
2022. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem vizesedsz inkább?
2022. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a pajzsmirigyem szállt el, mire orvoshoz jutottam inzulinrezisztencia is befigyelt, aminek meg lelki okai voltak elég durván. Igen, tud ilyet csinálni az emberi test. Igen, le lehet fogyni utána, a megfelelő módszerrel. Igen, a legkönnyebb a net másik oldalán ülni és írni, hogy zabált aki így járt
2022. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

Lehet, hogy népszerűtlen lesz a válaszom, de esetleg terhesség?

A korod alapján még nem ért el a menopauza :P

2022. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!