Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt, gennyes lábujjal...

Begyulladt, gennyes lábujjal mit tehetek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Közel 1 éve már, hogy megvolt a 3 kisebb beavatkozás a körmömmel kapcsolatban. A helyzet az, hogy egy kis ici-pici köröm valamiért mindig benő a húsba. Egy ideje alábbhagyott, de miután ügyesen beütöttem (ahol pont hámlott a bőröm), megint elkezdte. Az orvos ezelőtt 1 évvel egy újabb beavatkozást javasolt (amikor megint elkezdett), de mivel meggyógyult és minden okésnak tűnt, már nem mentem. Valószínűleg az is közrejátszik, hogy az után én hülye piszkáltam az ellenkező irányba (miután beütöttem)


Először csak kezdett begyulladni, piros volt. Egy ideig kezeltem Betadinnal, de abbahagytam. Nem sokkal később begennyesedett. Tegnap kipukkasztottam és egy jó adag betadint ráöntöttem (a körmöm alá is, hogy nehogy elkezdjen gombásodni). A köröm, ha jól látom, akkor még kint van, mert egy ideje kifele nő, nem befele. De akkor nem értem, hogy miért gennyesedik és gyullad... lehetséges, hogy a bőr alá ment egy picike darab és az folytatja elődje munkáját?


Azon kívül, hogy Betadinnal ápolom és fogom mától áztatni sósvízzel, tudnék még valamit ellene tenni? Ha nem javul, akkor nyilván elmegyek az orvoshoz, de nagyon megszeretném előzni a bajt



2022. nov. 10. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:

"de nagyon megszeretném előzni a bajt"

Azzal elkéstél. Menj vissza az orvosodhoz.

2022. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
56%

Szia, dunsztkötést alkalmazz rá két három napig, (ha nem tudod miaz, nézz utánna), aztán a kemény részt ami beragadt és szúr muszáj lesz eltávolítani, h nem értesz hzzá, vagy nem bírod jelentkezz be egy manikűröshöz, az megoldja!


A dunszkötés azért kell, hogy a gyulladás "kifőjön", és így már kevésbé fáj a beragadt rész eltávolítása.

2022. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sós vízzel gennyes sebet ? Még ha valami kamillás főzettel az oké és utána körömvirág kenőcs .
2022. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
A sóval / betadinnal folyamatosan ingerled és pusztítod az egészséges részeket is. Megoldaná a szervezeted a problémát, csak hagynod kellene, és a dunsztkötéssel a levegőtől/ szennyeződésektől elzárni. A vegyszerek nem válogatnak amiket a sebbe raksz.
2022. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Baj már meg van. Ne házilag kezelgesd, hanem menj el lézersebészetre, nekem anno 30-40.000 volt. Ott kiégetik a körömágyat, így nem fog a széléig kinőni a köröm, mivel ilyen alkat vagy, ez folyamatosan vissza fog térni műtét nélkül.


Többi körmödnél pedig ha jobban bevágsz, vagy bele akar kapni, akkor én leukoplastot ragasztok a köröm csücske alá, valamint a másik irányba is leragasztom a körmömet 2-3 napig. Ezidő alatt pontosan el vannak szeparálva egymástól és nő annyit, hogy utána ne tudjon belenőni.


A műtét napjáig hyperolos fürdetést ajánlok.

2022. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:) a kezelést az orvost javasolta, nem gondoltam, hogy ingerli. A dunszkötés eltávolítja a gennyet is pár nap alatt? Az esetemben is csak pár napig kell?


2, nem tudom mitől van sajnos. Hogy alá ment-e valami, az csak feltételezés. Nem szúr, néha fáj és (mint említettem) gennyesedik. Régebben (mielőtt kialakult volna) jó erősen véletlenül beütöttem a lábam falun, valószínűleg ez okozhatta. Így is érdemes lenne megnézetni/csináltatni egy manikűrössel?

2022. nov. 10. 13:45
 7/10 anonim ***** válasza:
dunszkötéstől nem megy sehova a genny, azt ki kell pucolni
2022. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5,köszönöm. ez jó is lenne, csak gondolom kiírnak vagy 2 hétre és mivel végzős vagyok ez annyira nem szerencsés. A 2-3 műtét után, úgy emlékszem, hogy a köröm már nem kezdett el teljesen a széléig kinőni, hanem a széle előtt egy kicsivel (kb)"megállt" úgymond. Azon a részen egy ilyen kis köröm kezdett el kifele nőni, amit gondosan kezeltem. Szerinted így is jó lenne majd az esteleges lézerműtét vagy teljesen más kategória?


7, oh értem, köszi

2022. nov. 10. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

5: ezt pontosan az orvos tudja megmondani, nekem így leírtak alapján nem tűnik úgy, hogy más kategória lenne. A köröm tövével foglalkoznak.


2 hétre max tesiről írnak ki, engem is végzősként műtöttek. Papucsban jártam talán 1 hétig, szüleim tudtak hozni-vinni, hogy ne a szmötyiben tocsogjak vele, tehát abszolút nem otthonmaradós a lábadozás.

2022. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy már van ez a lézeres izé, de nekem 27 éve még szikével vágta ki a dottore. Azóta nincs gond, egy kis köröm néha nő a tő végéről, de az kivágható.
2022. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!