Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alkohol minden esetben...

Az alkohol minden esetben méreg?20/F

Figyelt kérdés

Itt igazából a mentális és fizikai hatásokra is kíváncsi vagyok.

Igazából én egy kicsit szorongó típus vagyok( pánikbeteg is voltam)

Van hogy egy átremegett hónap után ráveszem magam arra hogy bulizzak, és engedek a kísértésnek, jól berúgok és leszalad vagy 20 whiskey Cola.

Ez engem helyre rak lelkileg 1-2 hétre.

Olyan szinten eltudom magam engedni és végre egy pár óra erejéig megszabadulok a gondolataimtól, hogy szükségem van erre.

Tudom hogy így lehet alkoholistának lenni, rászokni, de én nem érzem azt hogy amúgy gyakrabban kívánnám ezt.

A fizikai hatásaira is kíváncsi lennék.

Jól berúgni mindenképp egészségtelen néha?

Vagy néha jót tesz a szervezetnek?

Kicsit kiöli a vérben a káros dolgokat vagy ilyesmi?

És most nem a napi egy pohár borra gondolok hanem mondjuk havonta egyszer jól lerészegedni


2022. nov. 13. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Arra mindenképp jó ez az élmény, hogy átéld magad feszabadult állapotban. De szerintem ez nem az alkoholról szól. Arra tényleg hiba lenne rászokni, mert nem csak ez az út vezet a szorongások feloldásához. Azt kellene megtalálnod, hogy van-e más, egészségesebb módja, hogy elérd ezt az állapotot.
2022. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zcom09 ***** válasza:

Te már alkoholista vagy. Méregnek mindig méreg a szervezetre nézve, az más kérdés hogy lehet használni szórakoztatási célra. Ami esetekben rövid távon jó hatással lehet valaki mentális állapotára. Az hogy alkohol kell ahhoz hogy normálisan érezd magad, az függőség, akkor is ha 1-2 iszol.


"Jól berúgni mindenképp egészségtelen néha?"

Igen nincs olyan, hogy egy sejtméreg ami roncsolja a májat csak úgy valamiért hasznos lenne. Hacsak nem metanol vagy cianid mérgezést kezelsz.


"Kicsit kiöli a vérben a káros dolgokat vagy ilyesmi?"

Telenyomja a véred káros dolgokkal, valamint a lefele úton károsítja a szöveteket, növelve a száj rák esélyét.

2022. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha cián van benne.
2022. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan ezt csinálom mint te, már 6 éve. Függőséghez vezet. Voltak komolyabb elhatározásaim, hogy na most leszokom, 2 hétig bírtam. Mindig az a vége, hogy iszok mert akkora a stressz meg a szorongás, kilátástalanság hogy elviselhetetlen.
2022. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mértékletes ivással még lehet haszna, de ha beba*ol az nem jó a szervezetnek olyankor pusztítasz. Hétvégi buliban nem csak attól lehet kiengedni, a baráti/társaság is segít ezen. Egyébként ha ennyire szorongós típus vagy lehet nem ártana egy pszichológus és ad neked szorongás csökkentőt. Nálam minden hétvégén van egy kis összeülés és ivás de 5-en iszunk meg 2 üveg bort valamit sütünk mellé, valamit társasozunk elröhögcsélünk és ez is tökéletesen kienged. Azóta a szociális fóbiám is enyhült.
2022. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2022. nov. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!