Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen sebességgel távozik a...

Milyen sebességgel távozik a vizelet az ember szervezetéből?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindig más. Pl. ha sokáig visszatartom, előfordul, hogy alig csurog, amikor végre eljutok a wc-re, pedig előtte már majdnem bepisiltem (talán éppen ezért nem lazulnak el könnyen az izmok), máskor pedig könnyedén "kizubog" minden egy pillanat alatt :=)
2010. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Sztem 2 lóerővel jön.
2010. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más, mert sok körülménytől függ.

Ha nagyon érdekel, akkor magadnak is lemérheted:

Egyik kezedbe stopper, másikban a "pisilőd", és egy mérőhengerbe kell belepisilned (vagy egy edénybe, aminek utólag leméred a térfogatát).


Így az "eresztéskor" elindítod a stoppert, majd amikor kijött a cucc, leállítod. Majd leméred a produkált mennyiséget.


Ha pl. 20másodperc alatt 5dl-t (500ml) eresztesz ki, akkor 500/20= 25ml/mp az átlagsebesség.


(Folyadékoknál nem szokták a km/h mértékegységet alkalmazni a sebesség mérésére, mivel nem informatív).

2010. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem informatív, de azért engem nagyon érdekelne, hogy a ml-t hogyan konvertálnád km-be (mennyiséget hosszba)...

Amit te megadtál az vízhozam, vagyis "pisihozam".

2010. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sehogy sem konvertálnám km/h-ba :)


Ha km/h-ra kíváncsi a gyerek, akkor csak annyit kell módosítania a kísérleti felálláson, hogy leméri a pisilője vége és egy tetszőleges "célpont" közti távolságot. A stoppert és a pisit pedig egyszerre indítja, majd akkor állítja le, ha hallja, hogy "koppan" az első csepp.


Ekkor a megtett út/idő hányados kiadja a sebességet, amit át is lehet konvertálni km/h-ba. Az eredményeket pedig publikálja a Science magazinban...

2010. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!